Reklama

Tych osób zabraknie przy wigilijnym stole. Ci łodzianie przepadli bez wieści

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wkrótce Boże Narodzenie, dla Polaków najbardziej rodzinne święta w roku. Niestety, w wielu domach puste krzesło, przypominać będzie o osobie, która przepadła bez wieści.

W sobotę obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W wielu domach przy stole zasiądą całe rodziny, aby wspólnie celebrować ten szczególny czas. Niestety, w wielu przypadkach zabraknie czyjego męża, żona i dziecka. Co gorsze, niektóre z tych osób przepadło bez wieści, a ich bliscy nie mają pojęcia, co się z nim dzieje. 

Ci łodzianie zaginęli bez wieści. Szuka ich policja

Jedną z najpopularniejszych tradycji związaną ze Świętami Bożego Narodzenia jest zostawienie pustego nakrycia przy stole. W XIX wieku wierzono, że podczas wieczerzy wigilijnej można ujrzeć zmarłą w tym samym roku bliską osobę.  Niektórzy do teraz wierzą, że w kolacji, oprócz obecnych w domu członków rodziny,  uczestniczą także zmarli i to dla nich powinno się pozostawić dodatkowe nakrycie. Najpopularniejszy jest jednak zwyczaj, który mówi o możliwości pojawienia się niespodziewanego gościa lub zagubionego wędrowca, który może zapukać do naszych drzwi i powinno się przyjąć go na kolacji wigilijnej. Dla niektórych jednak to puste miejsce oznacza bliskiego, który wyszedł z domu do sklepu, szkoły, pracy i nigdy z niej nie wrócił. Wśród nich są również mieszkańcy naszego regionu.

Zaginionych szuka policja, ale często, na własną rękę, również rodzina, która rzadko kiedy traci nadzieję. Osoby, które znajdziecie w naszej galerii, są poszukiwane przez łódzkie jednostki. Pod każdym zdjęciem znajdziecie adres i numer telefony. Jeżeli wiecie, gdzie znajduję się którakolwiek z tych osób, powiadomcie służby, nawet anonimowo. Odezwijcie się również, kiedy jeden z tych komunikatów dotyczy was, dajcie znać funkcjonariuszom, że żyjecie, niech oni przekaż dobrą wieść waszym bliskim, nawet jeżeli, nie chcecie do nich wrócić. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy