Reklama

Reklama

Uczelnie chronią się przed koronawirusem! Odwołane wydarzenia i zwolnienia z zajęć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uczelnie chronią się przed koronawirusem! Odwołane wydarzenia i zwolnienia z zajęć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Temat koronawirusa od kilku tygodni jest bardzo ważny na całym świecie. W Łodzi nie odnotowano jeszcze przypadków choroby, jednak uczelnie wyższe podejmują wszelkie środki zapobiegawcze.

Reklama

Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Akademia Muzyczna, Społeczna Akademia Nauk  i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna na bieżąco monitorują rozwój wydarzeń związany z epidemią koronawirusa. W ciągu ostatnich dni uczelnie wydały specjalne komunikaty dotyczące zapobiegania zakażeniu.

Wstrzymane wyjazdy zagraniczne!

  • Uniwersytet Łódzki
Na początku marca Rektor Uniwersytetu Łódzkiego wydał specjalne oświadczenie, w którym wstrzymuje zagraniczne wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników uniwersytetu. Ma to związek z komunikatami Generalnego Inspektora Sanitarnego i zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie Rektor UŁ zapewnia, że wszystkie poniesione koszty zostaną zwrócone. Wyjazdy są możliwe jedynie w uzasadnionych przypadkach po analizie aktualnej sytuacji epidemiologicznej i konsultacji z właściwymi służbami – za zgodą Rektora UŁ. Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni, którzy powracają z wyjazdów zagranicznych są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy lub uczestnictwa w zajęciach przez 14 dni od daty powrotu do kraju.

  • Politechnika Łódzka
Decyzją Rektora Politechniki Łódzkiej w dniach 2-15 marca studenci podróżujący w lutym do Chin, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Wietnamu, Malezji, Makau, Hongkongu, Filipin, Japonii, Iranu, Włoch, Francji, Austrii są zwolnieni ze wszystkich zajęć na uczelni. Nieobecność będzie usprawiedliwiona także w przypadku studentów przyjeżdżających studiować na politechnikę w ramach programów wymiany międzynarodowej. Usprawiedliwienie będzie obowiązywać na podstawie dokumentów z podróży świadczących o pobycie w tych krajach. Uczelnia zwraca się także z prośbą do wszystkich studentów o śledzenie swojego stanu zdrowia.

  • Społeczna Akademia Nauk
Władze Społecznej Akademii Nauk podjęły szczególne środki ostrożności w postaci: dodatkowej dezynfekcji klamek, poręczy, wind na terenie uczelni i wstrzymały wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmus+. Uczelnia podobnie jak władze Uniwersytetu Łódzkiego zwalnia studentów z zajęć na dwa tygodnie po powrocie do kraju z wyjazdów zagranicznych.

!reklama!

Zwolnienia z zajęć dla wszystkich studentów!

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna
Kanclerz uczelni – Piotr Kałużny – także wydał zarządzenie na podstawie zagrożenia koronawirusem. W dniach 6-16 marca wszystkie zajęcia będą odbywały się normalnie, jednak nieobecności studentów automatycznie będą usprawiedliwiane. Kanclerz prosi jednocześnie o zachowanie szczególnej rozwagi i ostrożności, łącznie z rezygnacją z zajęć w trosce o bezpieczeństwo studentów, kadry i pracowników AHE. Wydane zarządzenie dotyczy wszystkich studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Uczelnie odwołują uroczystości!

  • Uniwersytet Łódzki
W środę, 4 marca Rektor UŁ – Antoni Różalski – podjął decyzję o wstrzymaniu uroczystości i imprez o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencji naukowych w związku z ryzkiem koronawirusa. Wydarzenia wstrzymane są do niedzieli, 15 marca. Dalsze informacje będą podawane na bieżąco na podstawie sytuacji epidemiologicznej w kraju.

  • Akademia Muzyczna
Sytuacja staje się bardziej skomplikowana w przypadku Akademii Muzycznej organizującej wydarzenia kulturalne. Rektor uczelni podjął decyzję o całkowitym zawieszeniu działalności koncertowej. Od 5 do 15 marca koncerty nie odbędą się. Planowane jest przesunięcie ich na inny termin, zmiana formy bądź odwołanie z powodu obiektywnych względów organizacyjnych. Informacje o zakupionych biletach, koncertach i wydarzeniach można uzyskać w Biurze Wydarzeń Artystycznych Akademii Muzycznej w Łodzi (numer kontaktowy: 42 662 17 10) lub Kasie Biletowej Akademii Muzycznej (kontakt: 42 662 17 50) w dni robocze od 8:00 do 15:00.

Koronawirus – najnowsze informacje

Na specjalnej konferencji prasowej Łukasz Szumowski – minister zdrowia – poinformował o czterech nowych przypadkach koronawirusa na terenie kraju. Wszyscy pacjenci są objęci opieką medyczną, zakażeni to dwoje mieszkańców ze Szczecina i po jednym z Wrocławia i Ostródy. Większość z nich jest w stanie stabilnym.

W walce z koronawirusem wzięło udział również MPK Łódź i ZTM Warszawa – w pojazdach komunikacji miejskiej otwierane są wszystkie drzwi, aby zapobiec konieczności dotykania przycisków do indywidualnego otwierania drzwi. Władze całego kraju i łódzkich instytucji publicznych na bieżąco monitorują rozprzestrzenianie się koronawirusa i podejmują wszelkich starań, aby nie dopuścić do zakażenia większej ilości osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy