Reklama

Reklama

Udany rok dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udany rok dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok 2019 przyniósł dużo zmian dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Remonty, doposażenie sal, nowoczesne urządzenia i walka o to, by powróciła moda na czytanie – to wszystko było udziałem łódzkich bibliotekarzy w minionym roku. 

Reklama

Podczas czwartkowej (31 października) konferencji prasowej w Bibliotece Miejskiej w Łodzi, filii nr 15 na ul. Boya Żeleńskiego 15, omawiano zmiany jakie już dokonały się w łódzkich bibliotekach oraz przedstawiono przyszłych działań, jakie mają w jeszcze większym stopniu uatrakcyjnić ofertę Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

- Świat wokół nas się zmienia i biblioteki by zachowały swoją rację bytu też muszą się zmieniać. Bardzo nam zależy, by oprócz pracy i domu, biblioteka stała się trzecim miejscem, które chcemy odwiedzać. Dlatego stale poszerzamy ofertę, w różnych kierunkach, od spotkań literackich, warsztatów dla dzieci i dorosłych, prelekcji, seansów – powiedziała obecna na czwartkowej konferencji Dorota Sztyler, kierownik promocji Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Mijający rok przyniósł duże zmiany dla wielu filii Biblioteki Miejskiej. Wyremontowano 9 z nich, zakupiono książki i audiobooki o wartości ponad 1 mln złotych, a także włożono wiele pracy nad stworzeniem zupełnie nowego wizerunku biblioteki jako ośrodka kultury i lokalnego centrum wydarzeń.

Obecnie łodzianie mogą korzystać nie tylko z klasycznej oferty bibliotek, ale także wypożyczyć audiobooka lub jednego z 23 000 dostępnych e-booków. Na mieszkańców czekają także spotkania z autorami, prelekcje, warsztaty oraz ciekawa oferta kulturalna.

Niewielu wie, że we współczesnej bibliotece można napić się pysznej kawy, skorzystać z drukarki 3D, poszerzyć swoje kompetencje i oczywiście wypożyczyć książkę.

W niedalekiej przyszłości czekają nas zmiany w nazewnictwie filii. Nowe oznaczenia będą w bezpośredni sposób wskazywać na profil jednostki.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy