Reklama

Ulica Wojska Polskiego czeka na remont. Mieszkańcy się niecierpliwią, a ZIM znowu przekłada ogłoszenie przetargu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulica Wojska Polskiego czeka na remont. Mieszkańcy się niecierpliwią, a ZIM znowu przekłada ogłoszenie przetargu - Zdjęcie główne

Ulica Wojska Polskiego czeka na remont. Mieszkańcy się niecierpliwią, a ZIM znowu przekłada ogłoszenie przetargu TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ulica Wojska Polskiego czeka na remont. Mimo że pierwotnie przetarg na jej przebudowę miał zostać ogłoszony w lipcu, to Zarząd Inwestycji Miejskich wciąż z tym zwleka.

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi od wielu lat prosi się o remont. Stan drogi jest opłakany, a to przecież jedna z najważniejszych ulic na Bałutach. W końcu, w marcu 2019 roku Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na wykonanie projektu przebudowy ulicy Wojska Polskiego. 

!reklama!

Przebudowa torowiska i drogi, według planów, miała rozpocząć się jesienią 2020 roku, ale już dziś wiadomo, że ten termin nie zostanie dotrzymany. Wciąż nie został ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy.

Powodem przeciągających się formalności jest bardzo duże prawdopodobieństwo niespodzianek, które nie zostałyby pierwotnie uwzględnione w projekcie. W przypadku pojawienia się jakichś niespodziewanych przeszkód, remont ulicy może się wydłużyć o kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Dokładnie tak, jak to ma miejsce w przypadku al. Śmigłego-Rydza. 

W magistracie nie mogą sobie jednak na to pozwolić. Niebawem upłynie czas rozliczeń unijnych dofinansowań, z których pieniądze zostały przeznaczone właśnie na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. 

W razie opóźnień władze Łodzi nie zdążą udokumentować wydanych pieniędzy, a co za tym idzie, nie będą mogły skorzystać ze środków, które pierwotnie miały posłużyć do remontu ul. Wojska Polskiego. A mowa o bagatela 74 milionach złotych, których utrata w obecnych czasach byłaby klęską łódzkich urzędników.

Z tego powodu ZIM robi wszystko, by jak najlepiej przygotować się do przetargu, a to z kolei zabiera cenny czas. Najnowszy termin ogłoszenia przetargu na przebudowę ul. Wojska Polskiego to październik. Zobaczymy, czy tego terminu uda się dotrzymać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy