Reklama

Reklama

Uniwersytet Łódzki i Rossman z nową umową o współpracy. Skorzystają studenci i Łódź

Opublikowano: pon, 27 sty 2020 14:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Antoni Różalski oraz Prezes Zarządu firmy Rossman Marek Maruszak podpisali dziś (27 stycznia) w siedzibie rektoratu UŁ umowę ramową o współpracy. Uczelnia zyska partnera biznesowego, a przedsiębiorstwo - wykwalifikowanych pracowników. Efektem współpracy będzie też m.in. specjalna strefa coworkingowa dla studentów, która powstanie w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. 

Umowa podpisana dzisiaj w siedzibie rektoratu Uniwersytetu Łódzkiego nie jest pierwszym projektem, przy którym współpracują łódzka uczelnia i jeden z liderów branży chemiczno-kosmetycznej. Do tej pory oba podmioty były zaangażowane w programy stażowe dla studentów. Przykładem może być tu program STUDENTS’ POWER, którego partnerem będzie właśnie firma Rossman. Na beneficjentów tego projektu, w liczbie ok. 2200, będą czekały wysokiej jakości płatne staże.

!reklama!

Po podpisaniu dzisiejszej umowy pole współpracy znacznie się rozszerzy, a to będzie oznaczać, że na porozumieniu skorzystają nie tylko sygnatariusze dokumentu, ale przede wszystkim studenci, doktoranci i absolwenci Uniwersytetu. Korzyści powinien również odnieść rynek pracy w Łodzi, bowiem atrakcyjna oferta edukacyjna połączona z możliwością zdobycia praktycznej wiedzy u jednego z większych przedsiębiorstw branży, pozwoli przyciągnąć do Łodzi najzdolniejszych studentów, a w przyszłości zatrzymać na tutejszym rynku pracy wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Synergia dorobku naukowego uczelni oraz doświadczenia biznesowego Rossmana stworzy odpowiednie warunki do rozwoju studentów oraz opracowywania nowych rozwiązań biznesowych. Oba czynniki będą pozytywnie wpływały na lokalny rynek pracy.

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego nie krył zadowolenia z podpisanej umowy. Mówił także o najbliższych planach związanych z realizacją postanowień zawartych w dokumencie.

- Cieszę się bardzo, że możemy tę umowę dzisiaj podpisać. Staramy się podpisywać umowy ze znaczącymi firmami w naszym regionie. Niewątpliwie do takich firmy zaliczamy firmę Rossman. Planujemy szeroko zakrojoną współpracę w tym sektorze badawczo – eksperckim. Mamy kilka podmiotów, które już w tej chwili są zainteresowane taką współpracą. To co najmniej trzy wydziały: Wydział Zarządzania, Wydział Nauk o Wychowaniu, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej. Niedługo przedstawiciele tych wydziałów i przedstawiciele firmy podejmą rozmowy, aby wskazać konkretne obszary współpracy w tym zakresie - powiedział prof. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, tuż przed podpisaniem umowy z firmą Rossman

Dzięki nawiązaniu współpracy będzie możliwe stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju zawodowego studentów Uniwersytetu. Plany nie kończą się jednak tylko na wyszkoleniu personelu odpowiadającego potrzebom firmy. Oba podmioty będą prowadziły wspólne projekty badawcze, doktoraty wdrożeniowe, praktyki oraz staże. Współpraca pozwoli także wspólnie rozwiązywać problemy naukowe i technologiczne. Specjaliści z obu podmiotów będą także występować podczas konferencji naukowych, a także tworzyć m.in. programy dydaktyczne. Ponadto obie strony będą wzajemnie udostępniać infrastrukturę techniczną, aby podnosić jakość kształcenia kadr menedżerskich i inżynierskich oraz pracowników naukowo-badawczych.

Prezes Zarządu firmy Rossman podkreślał, że wspólny projekt firmy i Uniwersytetu ma wszystkie czynniki, które pozwolą mu odnieść sukces: ogromny potencjał obu sygnatariuszy umowy, wolę i chęć do współpracy oraz doświadczenie ludzi zaangażowanych w ten projekt.

- Jesteśmy w Łodzi od 25 lat. Mamy szeroką kadrę zarządzającą, częściowo składającą się z absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Rossman (…) to ogromne zaplecze logistyczne, informatyczne, marketingowe. Tylko w Łodzi zatrudniamy około 1000 osób. (…) Jestem pewny, że jest tak dużo płaszczyzn do współpracy między Uniwersytetem Łódzkim, a naszą firmą, że najważniejsze to chęci, a chęć jest - powiedział Prezes Zarządu firmy Rossman Marek Maruszak

Już w lutym odbędą się rozmowy między pracownikami Uniwersytetu a przedstawicielami Rossmana. Te spotkania w grupach roboczych mają przynieść odpowiedzi na pytania dotyczące wskazania priorytetowych obszarów współpracy nauko-badawczej i zakreślenie szczegółowych działań.

Jednym z bardzo wymiernych efektów współpracy będzie także nowoczesna i przyjazna przestrzeń coworkingowa dla wszystkich studentów (blisko 200 m2), którą firma Rossmann zaaranżuje w najbliższym czasie w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Będzie to niezwykle przyjazna, nowoczesna i atrakcyjna przestrzeń sprzyjająca kreatywności i twórczemu myśleniu - miejsce otwarte dla studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego.

Polecamy: Znacznie więcej studentów zagranicznych w Łodzi! Sprawdź, które uczelnie i kierunki są najpopularniejsze wśród obcokrajowców [LISTA]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.