Reklama

Reklama

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Łódzkim [WIDEO/ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uniwersytet Łódzki uroczyście otworzył dziś rok akademicki 2019/2020. Studia rozpocznie na UŁ ponad 10 000 nowych studentów. Kandydatów było niemal trzy razy więcej. Na UŁ będzie kształcić się w tym roku rekordowa liczba studentów zagranicznych.

Reklama

W poniedziałek, 30 września o godzinie 13:30 odbyła się inauguracja centralna na UŁ w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Kopcińskiego 8/12. Od 1 października 2019 roku nie będzie już na Uniwersytecie Łódzkim indeksów. Zrezygnowały z nich wszystkie wydziały. Pozostają - USOS i karty osiągnięć okresowych. Inną zmianą jest przyporządkowanie kierunków studiów do nowych dyscyplin naukowych. Dla studentów I roku, na kierunkach o profilu praktycznym, wprowadzono dodatkowo 6-miesięczne praktyki.

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać 1.10.2019 roku, oznaczają również dyplomy według nowych wzorów - w miejsce wskazania obszarów kształcenia, będą teraz wykazane dyscypliny wiodące. Wcześniej, począwszy od zimowej sesji roku akademickiego 2018/19, Ustawa wprowadziła obowiązkowe sprawdzanie prac dyplomowych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

W roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Łódzki pobije rekord liczby zagranicznych studentów, którzy przyjechali studiować do Łodzi. Po raz pierwszy przekracza liczbę 3000. Z nowych destynacji warto wymienić studentów z Jamajki i Suazi.

To pierwszy rok akademicki również dla 74 doktorantów Szkół Doktorskich UŁ. Uniwersytet Łódzki powołał cztery takie Szkoły – Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz BioMedChem (tę ostatnią wspólnie z dwoma instytutami PAN). W trudnej, kilkuetapowej rekrutacji wzięło udział 185 kandydatów.Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, osoby kształcące w starym systemie, muszą zakończyć przewód doktorski do 31 grudnia 2023 roku.

W ofercie na rok akademicki 2019/20 znalazły się nowe kierunki: Chemia materiałów i nanotechnologia, Biologia kryminalistyczna, Zarządzanie w administracji publicznej, Ekonometria i analityka danych, Twórcze pisanie, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna czy Pedagogika sportu. Część już istniejących kierunków zmieniła swoje nazwy lub profile. To również efekt nowego przyporządkowania do dyscyplin naukowych i dostosowania programu kształcenia do przepisów Ustawy. Obecnie Uczelnia kształci studentów na ponad 170 kierunkach studiów.

Źródło: UŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy