Reklama

Reklama

Urząd Miasta zapewni szkolenia i pracę dla bezrobotnych kobiet

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urząd Miasta zapewni szkolenia i pracę dla bezrobotnych kobiet  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta rozpoczął program “Nowy zawód - nowa praca”, skierowany do długotrwale bezrobotnych kobiet, które chciałyby zdobyć nowe umiejętności i podjąć pracę.  

Reklama

“Nowy zawód - nowa praca” ma pomóc 20 bezrobotnym lub biernym zawodowo kobietom w wieku 30 lat i więcej, zdobyć nowe umiejętności i podjąć pracę. W szczególności jest skierowany do osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: kobiet po 50. roku życia, kobiet długotrwale bezrobotnych oraz tych o niskich kwalifikacjach.

- W dobie spadającego bezrobocia, będziemy naszą pomoc kierować do grup, które są najbardziej zagrożone na rynku pracy. Tym razem chcieliśmy przedstawić projekt “Nowy zawód - nowa praca”. To jest projekt skierowany do kobiet, które są bezrobotne, w szczególności do kobiet, które ukończyły 50. rok życia bądź takich, które mają niskie kwalifikacje lub są długotrwale bezrobotne. W ramach tego projektu 20 kobiet przejdzie kompleksową drogę: od doradztwa zawodowego, poprzez szkolenia, praktyki zawodowe, aż do subsydiowanego zatrudnienia. Na końcu tego procesu zdobędą nowy zawód, zawód opiekuna osób starszych, zakończony egzaminem państwowym. Takim, który daje uprawnienia do wykonywania tego zawodu na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to szansa dla tych kobiet na zdobycie nowego, ciekawego zawodu. Co bardzo ważne, próbujemy w tych projektach połączyć dwie rzeczy: z jednej strony zdobywanie zawodu, wychodzenie z bezrobocia. A z drugiej strony chcemy te osoby wyposażyć w takie kompetencje, które społecznie są bardzo przydatne - powiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i będzie trwał w okresie od 1.11.2019 do 31.08.2021.

Urzędnicy zachęcają łodzianki do wzięcia udziału w programie. Jest to wyjątkowa szansa na zdobycie zawodu, który, biorąc pod uwagę tendencję demograficzną, będzie w przyszłości zawodem potrzebnym i poszukiwanym. Urząd zapewnia 6 miesięcy zatrudnienia w jednym z domów pomocy społecznej w Łodzi.

- Wybranie tej ścieżki zawodowej, gwarantuje zatrudnienie na kolejne najbliższe lata. (…) Każdy będzie tutaj kompleksowo potraktowany, czyli osoba, która do nas przyjdzie otrzyma nie tylko rozbudowane szkolenie zawodowe, ale też będzie miała okazję przejść praktykę zawodową. Pomagamy też w znalezieniu pierwszej pracy. Chcemy, żeby były to łódzkie domy pomocy społecznej - powiedziała Anna Kłosińska, Kierownik Oddziału Projektów Własnych Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej

Projekt już wystartował, dlatego też każda zainteresowana może składać wnioski o udział w programie. Rekrutacja do końca grudnia. W styczniu rozpocznie się kwalifikacyjny kurs zawodowy. Wnioski można składać w biurze projektu, które mieści się w Urzędzie Miasta Łodzi, na al. Politechniki 32, 2 piętro pokój 225A. Urzędnicy pomagają w wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy