Reklama

Reklama

Utrudnienia na A1: Przejazd przez węzeł Łódź-Północ tylko w jednym kierunku [MAPA OBJAZDU]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Utrudnienia na A1: Przejazd przez węzeł Łódź-Północ tylko w jednym kierunku [MAPA OBJAZDU] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W związku z koniecznością przeprowadzenia ekspertyzy zamkniętego w listopadzie ub. r. wiaduktu węzła Łódź-Północ na autostradzie A1, w środę i czwartek 29-30 stycznia, ruch na tym odcinku w kierunku południowym został wstrzymany. Dla podróżujących z Gdańska do Łodzi wyznaczono drogi alternatywne. Publikujemy informacje o możliwych drogach alternatywnych.

Reklama

!reklama!Zapowiedziane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Utrudnienia na autostradzie A1 są spowodowane koniecznością przeprowadzenia na wiadukcie węzła Łódź-Północ tzw. prób obciążenia.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu GDDKiA, w czasie prób cały ruch od strony Gdańska, w kierunku Łodzi będzie odbywał się przez wyznaczony objazd. Nie będzie również możliwości korzystania z tymczasowego przejazdu, jaki funkcjonuje obecnie.

Polecamy: Rowerami miejskimi nie pojedziesz aż do wakacji! Co robi miasto, by wznowić Łódzki Rower Publiczny?

Jak będą wyglądały próby obciążeniowe?

Zamkniecie przejazdu na czas przeprowadzenia prób obciążeniowych wiaduktu jest konieczne, gdyż cały proces musi trwać kilka godzin, w ciągu których obserwuje się zachowanie konstrukcji pod wpływem statycznego i dynamicznego obciążenia.

"W pierwszej kolejności na wiadukt wjeżdżają dwie blisko 40-tonowe ciężarówki i przez kilka godzin bada się ugięcia konstrukcji pod takim obciążeniem. Następnie, gdy obiekt wróci do pierwotnego stanu, w odpowiednich odstępach czasowych, przejeżdża przez niego 40 tonowy pojazd rozpędzony odpowiednio do: 40, 50, 60, 70, 80 i 90 km/h. Dla każdej prędkości przewidziane są trzy przejazdy" - wyjaśnia Maciej Zalewski z GDDKiA.

Przygotowania do prób obciążenia wiaduktu mają się rozpocząć 29 stycznia o godzinie 8.00 i od tej pory kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonego objazdu. Ekspertyzy ruszą około południa w środę i mogą potrwać nawet do północy z czwartku na piątek.

Objazd węzła Łódź-Północ na autostradzie A1

Podróżujący w tym czasie z Gdańska do Łodzi zbliżając się do węzła Łódź-Północ będą musili zjechać na autostradę A2 w kierunku Poznania, a następnie na najbliższym węźle – Stryków zawrócić i po przejechaniu ok. 3 km autostradą A2, powrócą na A1.

GDDKiA informuje, że kierowcy mogą ominąć węzeł Łódź-Północ korzystając z dróg krajowych.

"Dla samochodów osobowych na węźle Kutno – Północ będzie można będzie zjechać na DK 60, dotrzeć nią do Łęczycy i dalej DK 91 dojechać do węzła Emilia, skąd autostradą A2 będzie można dotrzeć  do węzła Łódź Północ i stąd kontynuować podróż autostradą A1 na południe kraju. Dla pojazdów ciężarowych: na węźle Kutno Wschód zjechać na DK 92, stąd kierować się do Krośniewic, gdzie należy skręcić na DK 91 w kierunku Łodzi, dojechać do węzła Emilia i dalej, analogicznie, jak w przypadku samochodów osobowych" - czytamy w komunikacie.

W czasie planowanych prób obciążeniowych ruch po autostradzie A2 między Warszawą i Poznaniem będzie się odbywał bez żadnych zakłóceń. Przyłączamy się do apelu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz tablice informacyjne. Przed rozpoczęciem podróży, warto rozważyć trasę alternatywną.

Źródło: Komunikat GDDiK

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy