Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Policja wyjeżdża na łódzkie ulice. W piątek będzie dużo więcej kontroli prędkości na terenie całej Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga kierowcy! Policja wyjeżdża na łódzkie ulice. W piątek będzie dużo więcej kontroli prędkości na terenie całej Łodzi - Zdjęcie główne

Akcja „Pirat” w Łodzi. Wzmożone kontrole prędkości w całym mieście (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już dziś, w piątek 9 kwietnia 2021 roku, w godzinach 10:00 – 22:00, na terenie Łodzi zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Pirat”, koordynowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Co to oznacza dla kierowców na łódzkich drogach?

Reklama

Akcja „Pirat” w Łodzi. Wzmożone kontrole prędkości w całym mieście

Jak nietrudno się domyślić, celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. 

!reklama!

Taktyka tych działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory w miejscach  i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie. 

Tego dnia do Łodzi, do wsparcia policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP Zespołu „Speed” KWP, skierowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego z ościennych powiatów. 

Polecamy: Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy! Nowe przepisy dotkną wszystkich kierowców

Policja apeluje o rozwagę. Czy kierowcy posłuchają funkcjonariuszy?  

Należy przypomnieć, że na terenie miasta Łodzi w 2020 roku doszło do 918 wypadków drogowych (tj. 38% wszystkich z całego garnizonu łódzkiego), w wyniku których zginęły 24 osoby a 1040 zostało rannych. 

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów - mówią przedstawiciele KMP w Łodzi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości skutkuje mandatem karnym w kwocie do 500 złotych oraz do 10 pkt. Natomiast przekroczenie jej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym dodatkowo zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy w trybie administracyjnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy