Ofiarami oszustwa metodą na policjanta padają najczęściej osoby starsze. Oszuści wyszukują w książkach telefonicznych osoby o imionach, które mogą sugerować starszy wiek.
!reklama!
Metodą na policjanta nie tylko w starsze osoby
O próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” na swoim Instagramie opowiedziała Dominika Gwit - Dunaszewska, aktorka znana z występów w serialach „Przepis na życie” i „Singielka”.
- Facet mówi, że właśnie w tej chwili ktoś chce się włamać na moje konto. Czyli, informuje mnie, że jest zagrożenie i podaje się za człowieka, który jest w stanie mnie z tego wybawić - relacjonuje aktorka na nagraniu.
Dzwoniący przedstawił się Arkadiusz Nowicki, po czym podał numer swojej odznaki policyjnej. Następnie poprosił ją o połączenie z numerem *112, w celu weryfikacji jego danych. Drugi mężczyzna potwierdził ich zgodność. W momencie, kiedy pojawiły się pytania o lokaty bankowe i stan konta, aktorka zorientowała się, że pada ofiarą oszustwa.
Prawdziwi funkcjonariusze policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o dane personalne oraz ilość oszczędności i miejsca ich przechowywania. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.
Zachowaj czujność. Jeśli ktoś będzie chciał cię oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończ rozmowę telefoniczną! Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.