Reklama

Reklama

Uwaga przypominamy! Od 1 lutego droższe bilety MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga przypominamy! Od 1 lutego droższe bilety MPK Łódź  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już od jutra, 1 lutego zmianie ulegają ceny za korzystanie z usług MPK Łódź. Zdrożeją prawie wszystkie bilety, a dodatkowo zmianie ulegną niektóre uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. Zmiany przegłosowano na jednej z grudniowych sesji Rady Miejskiej w Łodzi. 

Reklama

Zgodnie ze zmianami przegłosowanymi w grudniu, pasażerowie w Łodzi będą płacić więcej za przejazd komunikacją miejską. Zdrożeje większość z biletów znajdujący się w ofercie miejskiego przewoźnika.

!reklama!

Bilet normalny 20-minutowy będzie kosztował 3 zł, a za wersję 40-minutowa zapłacimy 3,80 zł. Migawka liniowa zdrożeje do 86 zł. Z kolei bilet miesięczny 30-dniowy na wszystkie linie będzie kosztował 96 zł, a wersja 90-dniowy na wszystkie linie - 240 złotych. Na bilet roczny na wszystkie linie trzeba będzie wydać 774 zł.

Dobrą wiadomością jest to, że bilety Seniora, Juniora oraz Ucznia nie podrożeją.

Zmianie ulegają także wysokości opłat dodatkowych za brak biletu oraz za brak dokumentu potwierdzającego uprawnienie do ulgi. W pierwszym przypadku trzeba będzie zapłacić 291,8 zł. Jeżeli opłata zostanie wniesiona w ciągu 7 dni od wystawienia jej cena ulegnie obniżeniu do 119 zł. Opłata za brak uprawnień do biletu ulgowego wynosić będzie 195,8 zł i 80,6 zł.

Radni rozszerzyli także listę dokumentów, na podstawie których będzie można potwierdzić prawo do ulgi. Najważniejszą zmianą jest umożliwienie korzystania z elektronicznych dokumentów dostępnych w smartfonowej aplikacji. To oznacza, że podczas kontroli biletowej uczniowie i studenci będą mogli pokazać kontrolerom mLegitymację, a pozostali pasażerowie, jeśli będzie taka konieczność, pokażą dowód osobisty. Oba dokumenty będą wyświetlone na ekranie samartfona. Poniżej znajduje się pełna lista dokumentów uprawniających do ulgi:

  • Legitymacja szkolna i studencka oprócz formy papierowej lub plastikowej będzie mogła być również okazywana w postaci mLegitymacji w aplikacji mObywatel.
  • Dzieci w wieku do 18 lat, będą miały możliwość potwierdzania uprawnień do ulgi dowolnym dokumentem z datą urodzenia lub innym dokumentem potwierdzającym status ucznia, np. zaświadczeniem ze szkoły. Uczniowie w wieku od 18 do 26 lat również będą mogli okazywać zaświadczenie ze szkoły.
  • Emeryci i renciści, którzy np. jeszcze nie otrzymali właściwej legitymacji, będą mogli korzystać z ulgi na podstawie decyzji o przyznaniu świadczenia.
  • Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły dokumentować prawo do bezpłatnego przejazdu również legitymacją Polskiego Związku Niewidomych lub tak jak dotychczas legitymacją lub orzeczeniem osoby niepełnosprawnej.
  • Osoby, które do potwierdzania swoich uprawnień potrzebują dokumentu tożsamości, teraz będą także mogły potwierdzać tożsamość przy pomocy aplikacji mObywatel.
Ostatnie podwyżki cen biletów w Łodzi miały miejsce w 2017 roku.

Źródło: TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy