Reklama

Reklama

W centrum Łodzi trwa budowa podziemnej ulicy. To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat [zdjęcia | wideo]

Opublikowano: pt, 2 kwi 2021 09:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Nowym Centrum Łodzi sprawnie przebiega budowa podziemnej drogi, która połączy ulicę Kilińskiego z rondem pod aleją Rodziny Scheiblerów. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Łodzi, która ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.

Podziemna droga będzie miała dwukierunkową jezdnię, po jednym pasie ruchu
w obu kierunkach. Powstaje ona na głębokości 6 metrów poniżej powierzchni, będzie miała pół kilometra długości i 10 metrów szerokości. 

!reklama!

W Łodzi powstaje nie tylko podziemna droga. Ta inwestycja to wiele więcej

Tunel, w którym biegnie podziemna droga w Nowym Centrum Łodzi ma ponad 4 metry wysokości. Rampa zjazdowa prowadząca do podziemnej ulicy znajduje się pomiędzy budynkami PGE, a biurowcem mBanku. Wykonawca zakończył już roboty związane z układaniem nawierzchni asfaltowej na poziomie „-1” oraz granitów i klinkierów na poziomie „0”.

- Podziemna droga połączy infrastrukturę inwestycyjną z przyjazną przestrzenią publiczną. Obsługiwać będzie parkingi i budynki powstające w Nowym Centrum Łodzi. Zapewni inwestorom łatwą komunikację i umożliwi dalsze inwestycje. Ale równie istotne jest to, że budowa podziemnej drogi umożliwi oddanie tej części miasta łodzianom. Powstanie tam przestrzeń publiczna pełna zieleni z fontanną, ławkami i miejscami wypoczynku – zapowiada wiceprezydent miasta Łodzi Adam Pustelnik.

Na powierzchni nad drogą powstanie kolejny w Łodzi woonerf. Będzie miał powierzchnię 12 tys. m.kw. która połączy teren EC-1, rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna. Otworzy on przestrzeń i ułatwi poruszanie się pieszo po centrum. Będzie to przyjazna dla mieszkańców przestrzeń. 

Polecamy: Tor driftowy na łódzkim lotnisku. Kto zapłaci za zniszczenia wyrządzone podczas zabaw kierowców? [wideo]

W Łodzi powstaje podziemna droga. Z myślą o przyszłości

Z podziemnej drogi wykonanych zostanie siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną na obszarze NCŁ, takich jak np. biurowiec, hotel, czy wielorodzinny dom planowany na terenach kupionych przez firmę Ghelamco – dokładnie między dworcem kolejowym, a budynkami EC1. 

Z podziemnej drogi będzie też dostęp do 3-poziomowego parkingu na 300 samochodów, który w przyszłości powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi. W przyszłości planowane jest też utworzenie przebicia do podziemnej drogi w kierunku ulicy Dowborczyków.

Inwestycja powstaje w formule zaprojektuj i wybuduj i podzielona została na dwa etapy - tunel drogi podziemnej na poziomie „-1” oraz woonerf na poziomie „0”. Całość inwestycji ma być gotowa do końca 2021 roku. Koszt przebudowy to 90 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy