- Można powiedzieć, że żywiołami naszych najmłodszych gości są ruch i zabawa – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca Centrum Nauki i Techniki i EC1 w Łodzi. -Stąd cała koncepcja organizacji miejsca. Motywem przewodnim będą właśnie żywioły. Chcemy wspomagać rozwój dzieci, przekazywać wiadomości na temat otaczającego nas świata. A także stworzyć okazje do wykorzystania dziecięcej wiedzy dotyczącej nauki i techniki oraz zapewnić podopiecznym lepsze szanse edukacyjne. Brzmi to dość poważnie, ale spokojnie! Zadbaliśmy o to, aby te cele osiągać w najlepszy z możliwych sposobów: nasi podopieczni będą się uczyć, nawet tego nie zauważając. W naturalny dla tego etapu życia żywiołowy i aktywny sposób.
!reklama!
Ulica Żywiołów w EC1 w Łodzi ma być gotowa w ostatnim kwartale 2021 roku
Projekt Ulica Żywiołów warty jest ponad 21 mln zł. Został dofinansowanyze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wyniosło 13,8 mln zł. Otwarcie Ulicy Żywiołów w Łodzi planowane jest na ostatni kwartał 2021 r.Na atrakcyjność Ulicy Żywiołów wpływać będą między innymi: sala gier i warsztatów, pokój zagadek z różnorodnymi scenariuszami zabawy, przestrzeń konstruktora, eksponaty i interaktywne stanowiska oraz mała architektura. Warto dodać, że propozycję uzupełni strefa wystaw czasowych, której tematyka dotyczy iluzji optycznych – wykorzystująca lustra i lustra sferyczne oraz zagadek – dźwiękowych a nawet poruszająca się w obszarze świetlnej magii.
Ulica Żywiołów w EC1 w Łodzi to atrakcje dla całych rodzin
Magiczne lustro, bieg po orbicie, ścianka wspinaczkowa, ogniowe tornado - to kolejne z atrakcji Ulicy Żywiołów w EC1 w Łodzi. Przedsięwzięcie adresowane jest także do rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców.- Ulica Żywiołów ma przynosić pozytywne doświadczenie dla dzieci i ich opiekunów – dodaje Magdalena Kosiada-Sylburska. – Dla najmłodszych to miejsce twórczej, bezpiecznej zabawy. Dla starszych, świadomość radości podopiecznych i tego, że właśnie tak beztroska zabawa może być początkiem całkiem poważnej, mądrej drogi.
Wykonawcą projektu jest firma New Amsterdam. Na swoim koncie ma między innymi realizacje dla wrocławskiego Hydropolis, Muzeum Emigracji czy Muzeum II Wojny Światowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.