Reklama

Reklama

W Łodzi otworzyło się nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji

Opublikowano: pt, 5 lut 2021 11:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy CZAS był gotowy już jesienią 2020 r., jednak epidemia wstrzymała wszelkie działania klubu dla seniorów w Łodzi. Teraz Miejskie Centrum Medyczne „Górna", przy którym powstało Centrum, zdecydowało się na uruchomienie części zajęć.  

W jakich zajęciach mogą uczestniczyć Łodzianie?

!reklama!

W Nowym Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora uczestnicy mogą zapisać się na:

  • spacery po parku Podolskim z kijkami oraz elementami ćwiczeń ogólnokondycyjnych z fizjoterapeutką i instruktorem nordic walking (w grupach do 5 osób)
  •  zajęcia na siłowni zewnętrznej przy CZAS przy ul. Rzgowskiej 170 (grupy do 5 osób, urządzenia są dezynfekowane, zapewniona opieka profesjonalnego instruktora)
  • ćwiczenia rehabilitacyjne na stronie FB - prezentacje, do wykorzystania w domu
Szczegółowe informacje o zajęciach oraz możliwość zapisów od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30-9:00 oraz 14:00-15:00 pod nr tel. 42 306 74 74

Jakie sprzęty są na wyposażeniu centrum przy ul. Rzgowskiej w Łodzi?

Przy ul. Rzgowskiej 170, kiedy będzie można uruchomić zajęcia wewnątrz, zaplanowane są: zajęcia edukacyjne, rekreacyjne oraz zdrowotne, wykłady, prelekcje, spotkania oraz kursy komputerowe dla seniorów.

W nowy centrum na ul. Rzgowskiej 170 znajdziemy:

  • salę wyposażoną w komputery oraz rzutnik, gdzie będzie można zorganizować popularne wśród seniorów warsztaty nauki obsługi komputera czy smartfona
  • salę sportowo-rekreacyjną z piłkami, matami i innymi urządzeniami do ćwiczeń, gdzie będzie można zorganizować gimnastykę, ale i np. rozstawić krzesełka i zrobić większe spotkanie
  • czytelnię połączoną z salą przeznaczoną do gier i warsztatów
  • szatnię
  • kuchnię
Wszystkie pomieszczania są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. CZAS powstał przy poradni Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. 

Łodzianie mogą również korzystać z kompleksu rehabilitacyjno-rekreacyjnego

Głównym celem zarówno tego projektu, jak i wszystkich powstających CZAS, jest edukacja zdrowotna seniorów oraz promowanie aktywnego trybu życia - niezależnie od wieku. 

Co warto podkreślić, we wrześniu ubiegłego roku, tuż obok poradni przy ul. Rzgowskiej i nowego CZAS otworzył się wart 370 tys. zł kompleks rehabilitacyjno-rekreacyjny, czyli zewnętrzna siłownia. Znajdziemy tu osiem różnego rodzaju urządzeń do ćwiczeń dla osób w każdym wieku oraz z różną sprawnością, ławeczki, a dla młodszych - zestaw urządzeń do kalisteniki. Obok zaś parking z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. To projekt kompatybilny z Centrum Seniora. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy