Reklama

Reklama

W Łodzi powstała miejska poradnia bez barier dla osób z niepełnosprawnościami. Otworzy się również centrum pediatryczne

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 08:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Budynek łódzkiej poradni przy ul. Garnizonowej został dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. To nie koniec zmian – niedługo z tego miejsca skorzysta jeszcze inna grupa pacjentów. Powstanie tu centrum pediatryczne.

Jak zmieniła się poradnia przy ul. Garnizonowej 38 w Łodzi?

Wejście bez barier architektonicznych, obniżona rejestracja, ale przede wszystkim kontrastowa kolorystyka oraz specjalne oświetlenie, które ułatwiają korzystanie z pomieszczeń przychodni osobom z dysfunkcją wzroku – to niektóre z zastosowanych udogodnień.

- Powstała poradnia w wyjątkowy sposób dedykowana była osobom z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach remontu z poradni zniknęły bariery architektoniczne - przychodnia została wyposażona w nowe wejście bez barier dla osób posiadających dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni zostało wykonane w taki sposób aby ułatwić poruszanie się osobom słabo widzącym (min. kontrastowe kolory czerń-biel), blat rejestracji został obniżony aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia "Garnizonowa" wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchoniemym z pracownikami poradni - tablet z dostępem do tłumacza języka migowego - mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie".

Przed remontem wejście do poradni było wspólne z mieszczącą się w tym budynku biblioteką oraz siedzibą MOPS. Dziś jest nowe, niezależne. Jest to ważne chociażby ze względów epidemicznych.

W wyremontowanej łódzkiej poradni powstanie również centrum pediatryczne

W nowym centrum pacjenci otrzymają szerokie możliwości zapisu do pediatry. Od tego tygodnia wykonywane są też szczepienia dzieci.

I etap remontu: wejście, rejestracja, korytarze kosztował 150 tys. W drugim etapie planowany jest remont gabinetów.

Dziś z porad lekarza pierwszego kontaktu korzysta tu ok. 2000 pacjentów. Poradnia może przyjąć jeszcze drugie tyle. Przychodnia na Garnizonowej jest pierwszą z 9 przychodni MCM Polesie, które będą przystosowywane do potrzeb osób
z niepełnosprawnosciami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.