Jak zmieniła się poradnia przy ul. Garnizonowej 38 w Łodzi?
Wejście bez barier architektonicznych, obniżona rejestracja, ale przede wszystkim kontrastowa kolorystyka oraz specjalne oświetlenie, które ułatwiają korzystanie z pomieszczeń przychodni osobom z dysfunkcją wzroku – to niektóre z zastosowanych udogodnień.- Powstała poradnia w wyjątkowy sposób dedykowana była osobom z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach remontu z poradni zniknęły bariery architektoniczne - przychodnia została wyposażona w nowe wejście bez barier dla osób posiadających dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni zostało wykonane w taki sposób aby ułatwić poruszanie się osobom słabo widzącym (min. kontrastowe kolory czerń-biel), blat rejestracji został obniżony aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia "Garnizonowa" wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchoniemym z pracownikami poradni - tablet z dostępem do tłumacza języka migowego - mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie".
Przed remontem wejście do poradni było wspólne z mieszczącą się w tym budynku biblioteką oraz siedzibą MOPS. Dziś jest nowe, niezależne. Jest to ważne chociażby ze względów epidemicznych.
W wyremontowanej łódzkiej poradni powstanie również centrum pediatryczne
W nowym centrum pacjenci otrzymają szerokie możliwości zapisu do pediatry. Od tego tygodnia wykonywane są też szczepienia dzieci.I etap remontu: wejście, rejestracja, korytarze kosztował 150 tys. W drugim etapie planowany jest remont gabinetów.
Dziś z porad lekarza pierwszego kontaktu korzysta tu ok. 2000 pacjentów. Poradnia może przyjąć jeszcze drugie tyle. Przychodnia na Garnizonowej jest pierwszą z 9 przychodni MCM Polesie, które będą przystosowywane do potrzeb osób
z niepełnosprawnosciami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.