Reklama

Reklama

W Łodzi przejedziesz 40 minut na 20-minutowym bilecie. Wydłużone promocje w pojazdach MPK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi przejedziesz 40 minut na 20-minutowym bilecie. Wydłużone promocje w pojazdach MPK - Zdjęcie główne

Taryfa biletów MPK w Łodzi bez zmian. Na jednorazowych biletach komunikacji zbiorowej nadal będziemy mogli jechać dłużej (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach TuŁódź.pl, Łódź wchodzi w kluczową fazę realizacji największych inwestycji. Dla pasażerów MPK oznacza to dłuższe podróże ze względu na zmienione trasy linii autobusowych i tramwajowych, ale także dłużej ważne bilety jednorazowe.

Reklama

Łódź. Trzy lata wielkich inwestycji w centrum i zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów MPK

- Najbliższe trzy lata to kumulacja kluczowych dla miasta inwestycji: rewitalizacja, budowa tunelu,  przebudowa wiaduktów na Przybyszewskiego. W tym roku będziemy działali w kilku kluczowych miejscach. Pod koniec marca z uwagi na budowę stacji Śródmieście zostanie zamknięta ul. Zielona i Wólczańska, pod którymi będą budowane przyszłe perony. W kwietniu ekipa wejdzie na ul. Obywatelską, a w czerwcu spodziewamy się robotników na Ogrodowej i Północnej. W wakacje rozpocznie się całkowita wymiana wiaduktów na Przybyszewskiego, a niedługo potem modernizacja Wojska Polskiego – zapowiada Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju. – To kluczowe tegoroczne inwestycje, te najważniejsze. Poza tym będziemy realizować także szereg mniejszych. Przed nami objazdy, zmiany w organizacji ruchu, nowe trasy linii MPK. 

Kluczowe inwestycje obejmują budowę nowoczesnego transportu zbiorowego, który
w połączeniu z możliwościami, jakie daje tunel średnicowy ma stworzyć silny, szynowy kręgosłup miejskiego transportu.

Dzięki połączeniu kolei i tramwaju, w Łodzi skróci się czas podróży z jednego końca miasta na drugi, ze śródmiejskiej stacji dojedziemy na łódzkie osiedla w kwadrans. Kwadrans zajmie też przejazd z Widzewa na Kaliski. Wrócą tramwaje na Doły, do Konstantynowa i Zgierza. Zdecydowana większość tras będzie prowadziła po zmodernizowanych, wydzielonych torowiskach

Polecamy: Studio TuŁódź. Trzy lata wielkich remontów w Łodzi. Czy czeka nas komunikacyjny paraliż? [wideo]

Taryfa biletów MPK w Łodzi bez zmian. Na jednorazowych biletach komunikacji zbiorowej nadal będziemy mogli jechać dłużej

- Czas inwestycji będzie trudny, szczególnie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Stąd decyzja o utrzymaniu udogodnienia dla osób korzystających z MPK. Na jednorazowych biletach komunikacji zbiorowej nadal będziemy mogli jechać dłużej. Ma to kluczowe znaczenie właśnie teraz, kiedy tramwaje będą musiały jechać objazdami i zmienionymi trasami w związku z zamknięciem ul. Zielonej pod koniec miesiąca. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady na najbliższą sesję rady miejskiej – mówi Maciej Sobieraj, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Bilety 20-minutowe będą ważne 40 minut, a bilety 40-minutowe będą ważne godzinę. Nie zmieni się ich cena, normalne bilety będą kosztowały odpowiednio 3 zł i 3,80 zł, a ulgowe 1,50 zł i 1,90 zł.

Ceny migawek nie zmienią się dla osób posiadających aktywną Kartę Łodzianina. Dowiedz się więcej - KLIKNIJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy