Reklama

Reklama

W Łodzi rusza nabór wniosków na wymianę pieców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi rusza nabór wniosków na wymianę pieców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dotychczas w Łodzi udało się wymienić około 3 tys. pieców starego typu, a od 15 stycznia miasto będzie przyjmowało wnioski na kolejne dofinansowania do wymiany ogrzewania na ekologiczne. Na ten cel przeznaczono w Łodzi 3 mln zł.

Reklama

Miasto Łódź zapowiedziało kontynuację programu walki ze smogiem. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie wymiany pieców i palenisk starego typu na ogrzewanie ekologiczne. Jak przekazał Krzysztof Honkisz z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ, dotacja na ten cel pozostaje na poziomie z ubiegłego roku, ale może zostać zwiększona w miarę potrzeb. Zgodnie z uchwałą sejmiku województwa do końca 2027 roku powinny zostać wyeliminowane z użytku wszystkie nieekologiczne źródła ciepła. Dotychczas w Łodzi udało się wymienić ok. 3 tys. pieców starego typu.

Nabór wniosków na dopłaty do wymiany źródeł ciepła rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 31 marca br. Tak jak w dwóch poprzednich latach, w ramach programu będzie można otrzymać 80 proc. kosztów wymiany starych pieców na ekologiczne – maksymalnie 7 tys. zł dla indywidualnych odbiorców oraz do 50 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych. W tym roku wnioski można składać wcześniej niż w latach ubiegłych, bowiem uwzględniono fakt, że procedury i prace modernizacyjne trwają dość długo, zaś wszystkie inwestycje należy zakończyć i rozliczyć przed końcem roku.

Wniosek na wymianę pieca będzie można uzyskać w każdym punkcie obsługi mieszkańców UMŁ. Rozdawane będą również broszury z informacjami, jak przejść procedurę naboru i wymienić ogrzewanie korzystając z dofinansowania. Niestety w ubiegłym roku nie wszystkie wnioski były wypełniono prawidłowo, dlatego teraz będą wstępnie weryfikowane przez urzędników na etapie przyjęcia.

Polecamy: Cichy zabójca znów zaczyna zagrażać życiu ludzi, oszukuje zmysły
Łódzki magistrat zachęca, by nie zwlekać i papiery na wymianę pieców składać jak najszybciej, bo biorąc pod uwagę kłopoty z dostępnością fachowców, a także skomplikowane prace związane z wymianą ogrzewania w obiektach zabytkowych, można nie zdążyć na czas z rozliczeniem inwestycji. Z tego powodu w ubiegłym roku sporej puli środków nie udało się rozdysponować w terminie, a nie ma możliwości przepisania ich na kolejne edycje programu.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy