Reklama

Reklama

W łódzkiej policji zawrzało! Zatrzymano braci – kierownika rewiru i funkcjonariusza Wojewódzkiej Komendy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W łódzkiej policji zawrzało! Zatrzymano braci – kierownika rewiru i funkcjonariusza Wojewódzkiej Komendy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwszy z nich to Rafał P., mundurowy z I komisariatu przy ul. Sienkiewicza w Łodzi, drugi to Przemysław P., funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że obaj policjanci są braćmi.

Reklama

Sprawę potwierdzają anonimowi funkcjonariusze oraz insp. Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo.

!reklama!

Decyzją Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku pierwszy z policjantów po przesłuchaniu został odesłany do domu, drugi jednak został na 3 miesiące skierowany do aresztu z powodu grożącej mu wysokiej kary i możliwości utrudniania śledztwa.

Nie wiadomo jednak jeszcze jakie dokładnie zarzuty prokuratura postawi przed łódzkimi policjantami. Aresztowanie braci, zwłaszcza wysoko postawionego funkcjonariusza elitarnego wydziału, wzbudza emocje w środowisku.

Ze względu na procedurę i charakter zatrzymań, za które było odpowiedzialne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, można domyślać się, że funkcjonariusze dopuścili się nieprawidłowości związanych z pełnieniem obowiązków służbowych.

Aresztowany policjant został w zeszłym roku nagrodzony przez ówczesnego komendanta wojewódzkiego nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Policjanci aktualnie zostali zawieszeni w służbie. Zostało wszczęte postępowanie w celu całkowitego wydalenia ich z policji.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy