Reklama

Reklama

W Łódzkiem powstaje nowy oddział Sił Zbrojnych RP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łódzkiem powstaje nowy oddział Sił Zbrojnych RP  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczęło się formowanie 92. batalionu lekkiej piechoty w Kutnie, który będzie funkcjonował w ramach 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dowódcy zachęcają do wstępowania do tej formacji wszystkich mieszkańców regionu łódzkiego. 

Reklama

Nowy batalion lekkiej piechoty w Kutnie wzmocni, formowaną od stycznia 2018 roku, 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej. Docelowo w ramach tej formacji mają funkcjonować 4 bataliony lekkiej piechoty: w Zgierzu, Kutnie, Łasku i Piotrkowskie Trybunalskim. W tej chwili, jedynie batalion w Zgierzu jest już w prawie pełni sformowany.

- Kandydatami do WOT w korpusie szeregowych mogą być osoby w wieku od 18 do 55 lat. 20% żołnierzy łódzkiej Brygady stanowią kobiety, dlatego do wstąpienia w nasze szeregi zapraszamy także Panie – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Szef Sekcji Komunikacji Społecznej i Oficer Prasowy łódzkiej Brygady

A dowódca 9. Brygady OT dodaje:

– Przyszłym żołnierzom oferujemy interesujące, intensywne szkolenie i gwarantujemy uzyskanie nowych umiejętności, a także podnoszenie własnych kwalifikacji. Służba w WOT to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie i życiowa przygoda. W zamian oczekujemy chęci służenia ojczyźnie - powiedział pułkownik Paweł Wiktorowicz, dowódca 9. Brygady OT

Kutnowski batalion będzie prowadził operacje na terenie powiatów: skierniewickiego, kutnowskiego, łowickiego i rawskiego.

Każdy, kto chciałby dołączyć do OT powinien w pierwszej kolejności zgłosić się do właściwej ze względu na miejsce zameldowania, Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Szkolenie podstawowe trwa 16 dni dla osób, które nigdy nie odbywały służby wojskowej, natomiast żołnierze rezerwy uczestniczą w 8.dniowym szkoleniu wyrównawczym.

Misją żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnej w czasie wojny. W ramach prowadzonych operacji wojskowych będą oni wsparciem wojsk operacyjnych w w strefie działań bezpośrednich. Czas pokoju, to z kolei dla żołnierzy WOT szansa niesienia pomocy ludności lokalnej np. podczas klęsk żywiołowych lub innych kryzysów.

Obecnie w WOT służy ponad 21 tysięcy żołnierzy.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy