Reklama

Reklama

W Łódzkiem powstanie multimodalny port przeładunkowy. Ostatecznie zdecydowano o lokalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łódzkiem powstanie multimodalny port przeładunkowy. Ostatecznie zdecydowano o lokalizacji - Zdjęcie główne

W Łódzkiem powstanie nowoczesny hub przeładunkowy. Ostatecznie zdecydowano o lokalizacji (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zapadła decyzja w sprawie budowy nowoczesnego portu przeładunkowego. Początkowo mówiło się o umiejscowieniu go w Zduńskiej Woli Karsznicach, jednak ostatecznie powstanie on w Krzewie pod Krośniewicami.

Reklama

Marszałek województwa łódzkiego powiadomił, że ponad 43 ml złotych unijnego dofinansowania otrzymała firma Miratrans i to ona będzie wykonawcą całej inwestycji. Z takiej decyzji cieszą się władze przedsiębiorstwa.

!reklama!

- Zdobyliśmy najwięcej punktów. Czekamy teraz na wyznaczenie terminu na podpisanie umowy – mówi wiceprezes Miratrans, Ireneusz Frankowski.

Entuzjazm podziela lokalna społeczność oraz starosta Kutnowski.

- Taka budowa wiąże się oczywiście z miejscami pracy. Powiat kutnowski stoi przedsiębiorstwami - podkreśla starosta Daniel Kowalik.

Nowoczesny port będzie centrum przeładunkowym dla firm wielu branż spedycyjnych i logistycznych.

Inaczej o sprawie myślą mieszkańcy Zduńskiej Woli. Mimo składanych im przez marszałka obietnic muszą pogodzić się z tym, że unijne dofinansowanie na budowę portu nie zostanie spożytkowane na inwestycję w ich okolicy. 

- Karsznice, Zduńska Wola i cały region rzeczywiście czekały aż trzydzieści lat, by zagospodarować ten teren. Żeby tu, w tak doskonale położonym miejscu, powstało coś ważnego dla Polski, dla województwa i tego miastamówił w październiku 2019 roku, na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, marszałek Grzegorz Schreiber.

- Na początku lipca zaprosiłem przedstawicieli spółek kolejowych i lokalnych samorządów na robocze spotkanie w tej sprawie. Po to, żeby przyspieszyć działania. Wszyscy mówili, że należy to zrobić, ale brakowało impulsu. Mam nadzieję, że to spotkanie dało właśnie taki impuls. Pozwoliło wypracować koncepcję działania, utrwalić ją i spowodować, że dziś możemy zamknąć etap mówienia o tym, że to miejsce potrzebuje wsparcia, a zacząć etap, w którym będziemy działać. Spółka, która dziś powstaje, ma wolny tor, którym dojedzie do celu, do powstania portu multimodalnego – mówił w zeszłym roku marszałek.

Teraz wiadomo już na pewno, że projekt dla Zduńskiej Woli Karsznic przepadł, a pieniądze trafią do powiatu kutnowskiego.

Źródło: Radio Łódź, Zdunskawola.naszemiasto.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy