Plany ZIM zakładają wykonanie przebicia, które połączy ulicę Nawrot z placem Komuny Paryskiej w pobliżu parkingu na tyłach Urzędu Miasta Łodzi. Dzięki planowanemu rozwiązaniu będzie można w łatwy sposób dostać się z placu Komuny Paryskiej na ulicę Tuwima.
!reklama!
W tej chwili trwają poszukiwania wykonawcy dokumentacji projektowej. Już teraz wiadomo, że najtrudniejszym zadaniem będzie wykonanie prześwitu bramowego w dwóch zabytkowych budynkach przy ulicy Sienkiewicza 61A i 63. Prześwit będzie miał szerokość ok. 5 m i wysokość 4 m.
Specyfikacja prześwitu każe podejrzewać, że ruch samochodów na nowej ulicy będzie odbywać się jednokierunkowo. Projekt zakłada również oddzielenie chodników od jezdni. W nowej przestrzeni pojawią się meble miejskie, drzewa z systemem nawadniania oraz iluminacją. Położona zostanie również nowa instalacja wodno-kanalizacyjna. Plany Urzędu Miasta obejmują również rewitalizację budynków pofabrycznych, w których po adaptacji mają znaleźć siedzibę wydziały łódzkiego magistratu. Całości dopełni projekt nowego zagospodarowania południowej części placu Komuny Paryskiej wraz z tymczasowymi pawilonami.
O planach związanych z modernizacją placu Komuny Paryskiej mówi się już od 2017 roku, kiedy to urzędnicy poinformowali o potrzebie odnowy tej przestrzeni.
- Chcemy otworzyć plac dla mieszkańców, ma być więcej zieleni, nowa nawierzchnia, nowoczesne meble miejskie, plac zabaw dla dzieci oraz trzy pawilony użytkowe, w których zainstalowane będą sanitariaty, powstanie mała kawiarnia oraz punkt informacji turystycznej. Przewidujemy również budowę parkingu podziemnego w ramach współpracy z prywatnym inwestorem – mówił w 2017 roku szef komitetu sterującego procesem rewitalizacji Tomasz Piotrowski
Według ówczesnych zapewnień urzędników rewitalizacja placu ma zakończyć się w 2020 roku.
Źródło: UMŁ / Transport Publiczny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.