Reklama

W szpitalu tymczasowym w Łodzi jest już prawie 100 pacjentów. Najmłodszy to 24-latek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W szpitalu tymczasowym w Łodzi jest już prawie 100 pacjentów. Najmłodszy to 24-latek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Blisko 100 pacjentów przebywa w szpitalu tymczasowym w hali Expo w Łodzi. Najmłodszy ma 24 lata, najstarszy to 83-letni mężczyzna. W najbliższym czasie w szpitalu dyżurować będzie na zmianę około 85 lekarzy i ponad 150 lekarzy, a także osoby z personelu pomocniczego.

98 pacjentów, w tym ośmiu pod nadzorem anestezjologa przebywa aktualnie w szpitalu tymczasowym w hali Expo w Łodzi.

!reklama!

- Jesteśmy gotowi, by zapewnić opiekę nad każdym pacjentem, które będzie tego potrzebował - mówi Krzysztof Zarychta, dyrektor szpitala im. Wł. Biegańskiego w Łodzi. - Podjęto działania, aby jeszcze wzmocnić bazę sprzętową. Dzięki sprawnym działaniom Pana Wojewody udało się uzyskać pompy infuzyjne, centrale do kardiomonitorów oraz dodatkowy sprzęt laboratoryjny, by można było zapewnić odpowiednią przepustowość działań, w razie, gdyby wszystkie łóżka były zajęte.

Pacjentów w szpitalu tymczasowym w Łodzi będzie przybywać

Ostatnie rekordy, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, mogą przełożyć się na znaczne wzrosty hospitalizacji.

- Mamy nadzieję, że większość z tych łóżek, które dziś stawiamy w gotowości pozostanie pusta, natomiast jeśli będzie taka konieczność, pacjenci znajdą tu niezbędną opiekę – dodaje Krzysztof Zarychta.

Stan pacjentów szpitala tymczasowego w Łodzi jest różny. W większości to pacjenci w sprawni ruchowo, natomiast jest też grupa pacjentów wymagających bardziej intensywnych czynności i dodatkowych procedur.

Dr Grzegorz Cieśla, ordynator szpitala tymczasowego w Łodzi, apeluje o zachowanie dystansu, przestrzeganie reżimu, noszenie maseczek i higienę rąk. Dr Cieśla docenia również pracę lekarzy i pielęgniarek.

- Na ten moment lekarzy nie brakuje, ale chcielibyśmy mieć personel w rezerwie - mówi Grzegorz Cieśla.

Potrzebni są interniści i pulmonolodzy.

Polecamy: Najlepszy internista w Łodzi. Ranking na podstawie serwisu Znany Lekarz [top 10]

Punkty szczepień drive thru w Łódzkiem

W Łódzkiem wykonano już 400 tys. szczepień. W związku ze zbliżającymi się dużymi dostawami szczepionki do naszego kraju, przewiduje się uruchomienie minimum 48 nowych punktów masowych szczepień na terenie województwa. W tej chwili trwa organizacja tych punktów, będą to punkty tworzone przez samorządy woj. łódzkiego. Będą co najmniej dwa punkty masowych szczepień w każdym powiacie. Jeśli chodzi o miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców, to będą to punkty, które dziennie będą wykonywały co najmniej 200 szczepień. Natomiast w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców te punkty będą wykonywały minimum 500 szczepień dziennie.

- W aktualnym miesiącu spodziewamy się zapisów kolejnych grup wiekowych, dlatego realizacja narodowego programu szczepień jest dość elastycznym procesem – informuje Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień. - Będziemy rejestrować, a następnie szczepić osoby zgodnie z grupą wiekową. 12 kwietnia  – osoby urodzone w roku 1962, w kolejnych dniach kolejne osoby aż do 24 kwietnia, kiedy będą mogły rejestrować się osoby urodzone w 1973 roku. Kolejne dni kwietnia i maja to zapisy dla następnych roczników.

Urząd wojewódzki zapowiada, że w naszym regionie uruchomione zostaną także punkty szczepień drive thru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy