Reklama

Reklama

W tym łódzkim szpitalu operację wykonasz bez kolejki. W jakich zabiegach się specjalizuje?

Opublikowano: pon, 17 sie 2020 12:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W której placówce operację protezy biodra wykonasz w ciągu kilku tygodni?

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości długich, przy pomocy specjalnych gwoździ wprowadzanych do jamy szpikowej kości. Pacjent leczony taką metodą nie wymaga zakładania gipsu na wiele tygodni, jak w metodzie tradycyjnej, co umożliwia szybsze podjęcie rehabilitacji i przyspiesza powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

!reklama!

Wykonywane są tu również skomplikowane zabiegi w obrębie stawu kolanowego takie jak: usunięcie łękotek, plastyka więzadła krzyżowego przedniego oraz leczenie, techniką mikrozłamań i przeszczepy techniką mozaikową chrząstki stawowej.

- Oddział posiada również duże doświadczenie w operacjach protez stawu biodrowego i stawu kolanowego - w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. W ubiegłym roku wykonaliśmy prawie 500 zabiegów w zakresie protezoplastyki. Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki dużemu doświadczeniu, wysoko wyspecjalizowanego personelu medycznego oraz wyposażeniu oddziału w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego. - mówi dr Piotr Jander, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera.

- Dużą wagę przykładamy się również do objęcia pacjenta fachową rehabilitacją już w oddziale, tak szybko jak to tylko możliwe, oraz zapewnienia kontynuowania rehabilitacji w ramach działającego w naszym szpitalu Oddziału Rehabilitacyjnego. Mówiąc obrazowo - prosto z Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, po wykonanym zabiegu, pacjent trafia na rehabilitację, w tej samej placówce. To znacząco przyspiesza leczenie - dodaje dr Piotr Jander.

Konrad Łukaszewski, dyrektor MCM im. Jonschera przypomina, że mimo trwającej pandemii, zabiegi wykonywane są w bezpiecznych warunkach.

- W naszym szpitalu stosujemy szereg środków dla bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów. Każdy pacjent, który trafia do Centrum ma wykonywany test genetyczny na obecność koronawirusa, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji w placówce. Przypomnę, że nasze Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera to nie tylko Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ale też chociażby znakomita okulistyka. Nie tylko na zabiegi ortopedyczne, ale i na zabiegi usunięcia zaćmy pacjent właściwie nie musi u nas czekać w kolejce – mówi Konrad Łukaszewski.

Zapisy na zabiegi operacyjne - ortopedyczne ustala Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pod nr tel. 42 672 19 39.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.