Reklama

Reklama

Wątki i sploty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wątki i sploty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Interesująca ekspozycja, którą można oglądać jeszcze tylko do niedzieli 21 lipca.

Reklama

Wątki i sploty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Już tylko do niedzieli (21.07) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie można obejrzeć wystawę zatytułowana "Wątki i sploty". Jeśli interesujesz się obszarem przeszłości Łodzi związanym z włókiennictwem, nie możesz jej przegapić.

Nazwa ekspozycji wskazuje na ścisły związek z konstruowaniem tkaniny oraz dbałością o jej jakość i wytrzymałość. Co z kolei konotuje skojarzenia z ludzkimi losami, które przeplatają się, są wynikiem rozlicznych zbiegów okoliczności, przypadków wpływających na konkretne wybory mające konsekwencje w dalszej perspektywie.

W taki właśnie sposób artyści interpretują związane z nazewnictwem tkanin tytułowe Wątki i sploty. Są to wizualne opowieści o splątaniu i przypadkowości zdarzeń, czasami przedstawiają pojedynczy urywek z codzienności, a innym razem ciąg wypadków niemający końca. Jest to wystawa pedagogów oraz przyjaciół Katedry Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi towarzysząca 18. Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii w Łodzi, którego hasło przewodnie brzmi: "Supernatural/Nadprzyrodzone". Artyści biorący udział w wydarzeniu to: Dagmara Bugaj, Marek Domański, Agnieszka Chojnacka, Anita Osuch, Dominika Sadowska, Maciej Bohdanowicz, Maciej Rawluk, Artur Chrzanowski, Anna Bąk&Weronika Bet, Łukasz Ogórek&Małgorzata Górska-Ogórek, Michał Jankowski&Maciej Zakrzewski.


Źródło: Centralne Muzeum Włókiennictwa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy