Reklama

Reklama

Ważna decyzja w sprawie rozbudowy fabryki Hutchinsona – wojewoda poparł mieszkańców Chojen

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważna decyzja w sprawie rozbudowy fabryki Hutchinsona – wojewoda poparł mieszkańców Chojen - Zdjęcie główne

Ważna decyzja w sprawie rozbudowy fabryki Hutchinsona – wojewoda poparł mieszkańców Chojen (fot. Fb Tobiasz Bocheński) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od lat mieszkańcy Chojen protestują przeciw działalności zakładu. Plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający rozbudowę fabryki, został zablokowany przez Wojewodę Łódzkiego, Tobiasza Bocheńskiego.

Reklama

Wojewoda ogłosił swoją decyzje mieszkańcom, którzy nie muszą obawiać się rozbudowy w najbliższym czasie.

!reklama!

- Stwierdziłem dziś nieważność tego planu zagospodarowania przestrzennego - poinformował Tobiasz Bocheński. - Oznacza to, że tego planu nie ma w obrocie prawnym. Miastu Łódź oczywiście przysługuje odwołanie do sądu, jednakże w obecnym stanie ten plan nie obowiązuje. I chciałbym wyrazić nadzieję, że ten plan będzie procedowany w taki sposób, że wreszcie będzie obywatelski i głos mieszkańców zostanie wysłuchany – zakomunikował wojewoda.

Zdaniem wojewody, Rada Miejska nie uwzględniła protestów i próśb mieszkańców i nie wzięła pod uwagę aktualnych okoliczności środowiskowych.

- To wyjątkowo ważne uchwały, ponieważ decydują o tym, co mieszkańcy będą mieli za ogrodzeniem. Będą one procedowane w taki sposób, że będą brały pod uwagę oczekiwania mieszkańców i będą obywatelskie – rzeczywiście obywatelskie, a nie tylko z nazwy- zapowiada Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

 Taka decyzja uciszyła mieszkańców m.in. reprezentantów stowarzyszenia „Czyste Chojny”. Jedna z jego przedstawicielek, Ewa Matusiak tłumaczy jakie zagrożenia dla okolicy niosłoby przyjęcie planu.

 - Ten plan jest dla nas dlatego tak istotny, bo on w znaczący sposób pogarsza nasze warunki życia i bytowania na osiedlu. Najgorsze co może nas tutaj spotkać, to zwiększenie ruchu poprzez połączenie ulicy Kurczaki z ulicą Jędrzejowską, co jest zawarte właśnie w projekcie tego planu. To spowodowałoby, że w tym miejscu liczba samochodów w godzinach szczytu, zwiększyłaby się do 2 tys. na godzinę - dodaje Ewa Matusiak.

Nie wiadomo jeszcze jak zareaguje magistrat. W tej sytuacji Urząd Miasta Łodzi może odwołać się od decyzji wojewody w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym lub przystąpić do ponownych rozmów z mieszkańcami Chojen. 

Źródło: TVP3 Łódź, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy