Reklama

Reklama

Ważne! Zmiany w łódzkim MPK. Miedzy innymi co 15 minut będą kursować autobusy i tramwaje [INFORMATOR]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważne! Zmiany w łódzkim MPK. Miedzy innymi co 15 minut będą kursować autobusy i tramwaje [INFORMATOR] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MPK Łódź wraca do rozkładów jazdy sprzed wakacji. Autobusy i tramwaje kursować będą w dni robocze i soboty co 15 minut.

Reklama

Od 1 września komunikacja miejska kursować będzie od poniedziałku do soboty co 15 minut.

 !reklama!

Ponadto wybrane linie magistralne, dojeżdżające do osiedli mieszkaniowych i do terenów przemysłowych kursować będą z zwiększoną częstotliwością.

Linie tramwajowe 2, 3 i 8, oraz autobusowe 69, 70 i 81 kursować będą w dni robocze w szczycie co 7,5 minuty. Również linie tramwajowe 10A i 11A kursować będą przez cały dzień (5-18), co również da 7,5 minutową częstotliwość na liniach 10 i 11.

Ponadto linia 3 zostanie podzielona na dwa warianty. 3A z Marysina do Piotrkowska Centrum, oraz 3B na obecnej trasie z Marysina na Chojny.

Linia 3A

MARYSIN SKRZYDLATA - Warszawska, Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Zachodnia, Kościuszki - KOŚCIUSZKI MICKIEWICZA

KOŚCIUSZKI / MICKIEWICZA - Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska - MARYSIN SKRZYDLATA

Linia 3B

MARYSIN SKRZYDLATA - Warszawska, Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Zachodnia, Kościuszk, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska - CHOJNY KURCZAKI

CHOJNY KURCZAKI - Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska - MARYSIN SKRZYDLATA

Linie 7 i Z13 wrócą na swoją trasę. Siódemka kursować będzie z Widzewa na Północną, a Z13 ze Śląskiej na plac Dąbrowskiego.

Zmieni się trasa linii 77 przy dworcu Łódź Fabryczna. Z pętli Stare Rokicie do skrzyżowania Tuwima - Rodziny Scheiblerów bez zmian, następnie ul. Tuwima, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich do pętli Dw. Łódź Fabryczna. Z dworca Łódź Fabryczna pojedzie al. Rodziny Poznańskich, al. Rodziny Scheiblerów, Tuwima i dalej stałą trasą. W związku z tym uruchomiony zostanie przystanek Dw. Łódź Fabryczna (2164).

We wrześniu linia 85 dojeżdżająca do Arturówka kursować będzie w dni robocze co 40 minut, a weekendy nadal będzie miała zwiększoną częstotliwość do 20 minut.

Linia 89 kursować będzie co 20 minut, aby zapewnić dojazdy na Teofilów Przemysłowy.

Przywrócone zostaną kursy szkolne. 53D wjazd na Janosika. 64B przez Mazowiecką i 84A przez Wersalską.

Więcej wzmocnień pojawi się od października. Uruchomiona zostanie linia 16 w szczycie w dni robocze, oraz przywrócony zostanie stały rozkład jazdy sprzed epidemii na liniach podmiejskich (50, 51, 54, 56, 78, 82, 84, 90, 91 ,92, 94, 97). Ponadto w dni robocze kursować będą linie 96A i 96B.

W związku ze zmianami, na wszystkich liniach pojawią się nowe rozkłady jazdy. Warto sprawdzać godziny odjazdów na przystankach, na stronie MPK-Łódź Sp. z o.o. lub rozklady.lodz.pl, oraz w aplikacjach mobilnych myBus i WatchLine Lodz.

Źródło: ZDiT

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy