Reklama

Reklama

Ważne informacje dla pasażerów! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. ŁKA

Ważne informacje dla pasażerów! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów - Zdjęcie główne

Zmiany w rozkładzie jazdy obowiązywać bedą od 11 grudnia | foto arch. ŁKA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 11 grudnia 2022 roku obowiązywał będzie nowy rozkład pociągów. W województwie łódzkim przewozy wykonywać będą, tak jak dotychczas, dwie spółki: POLREGIO i Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Reklama

Dodatkowe pociągi i rozszerzona oferta "studencka" 

Organizatorem przewozów w województwie łódzkim jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.  Jak wyjaśnia Maciej Biernacki, rzecznik prasowy POLREGIO, to od niego zależy ilość i częstotliwość kursowania pociągów na poszczególnych liniach, w konkretnych relacjach i godzinach.  Rozkład poprzedza formalny wniosek organizatora przewozów o uruchomienie pociągów wraz z deklaracją ich finansowania.
 
I tak, zgodnie z założeniami oferty przewozowej 2022/2023, uzgodnionej i zaakceptowanej przez Urząd Marszałkowski, połączenia na liniach komunikacyjnych województwa łódzkiego są następujące:
  • Łódź Kaliska/Łódź Fabryczna – Warszawa Główna (22 pociągi),
  • Łódź Kaliska – Ostrów Wielkopolski/Poznań Główny (14 pociągów),
  • Wieluń Dąbrowa – Tarnowskie Góry (10 pociągów),
  • Tarnowskie Góry – Częstochowa (3 pociągi),
Te połączenia, jak zaznacza Maciej Biernacki, pozostaną na poziomie obecnego rozkładu jazdy.
 
Zwiększono za to liczbę połączeń z 31 na 34 pociągi na linii komunikacyjnej Łódź Kaliska/Łódź Fabryczna – Częstochowa: 
1. Radomsko odj. 06:40 - Piotrków Tryb. przyj. 07:18 - kursuję od poniedziałku do soboty,
2. Radomsko odj. 23:30 - Piotrków Tryb. przyj. 00:08 - kursuję w soboty,
3. Piotrków Tryb. odj. 08:31 - Łódź Kaliska (przez Łódź Fabr.) przyj. 10:29 - kursuję od poniedziałku do soboty.
Inne ważne zmiany, o których muszą wiedzieć pasażerowie, obejmują linię Łódź – Opoczno – Skarżysko Kamienna. Jak informuje biuro prasowe Urzędy Marszałkowskiego, realizować je będzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Przewozy te wraz z pociągami uruchamianymi przez Spółkę POLREGIO tworzyć będą zintegrowaną ofertę przewozową. Umożliwi to rozszerzenie oferty połączeń na styku województw łódzkiego i świętokrzyskiego oraz rozszerzenie bezpośrednich połączeń z Łodzi do Opoczna.   

Uruchomienie kolejowych przewozów pasażerskich na linii komunikacyjnej Łódź - Opoczno-Spała/Skarżysko-Kamienna związane jest z realizowanymi przez ŁKA projektami „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap IV i V” współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 w ramach, których Spółka zakupiła 5 szt. nowych, trzyczłonowych pojazdów z napędem elektryczno-spalinowym

 - zaznacza biuro prasowe. Ponadto zmiany następują na liniach:

Łódź – Łowicz Główny: Uruchomienie nowej pary pociągów kategorii ŁKA Przyspieszony – ŁP, zapewniających dojazd do Łodzi na godzinę 8:00 i odwozy po godzinie 15:00.

Łódź – Zgierz: Rewitalizacja odcinka Zgierz – Łęczyca poprawiła dostępność stacji Zgierz poprzez uzyskanie możliwości kończenia i rozpoczynania biegu pociągów na stacji Zgierz Północ. Wykorzystując tę możliwość ŁKA wydłużyła do tej stacji większość połączeń kończących dotychczas bieg na stacji Zgierz, co zapewni mieszkańcom największego osiedla w tym mieście możliwość uzyskania bezpośredniego połączenia z Łodzią.

Jednocześnie na odcinku Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Marysin zwiększeniu ulegnie częstotliwość połączeń w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

Linia Poznań – Łódź: Rozszerzona zostanie oferta „studenckich” pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pomiędzy Poznaniem a Łodzią, kursujących w piątki i niedziele, a teraz dodatkowo również soboty.

Linia Łódź – Kutno – Toruń: Utrzymane zostanie kursowanie 2 par pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łodzi do Torunia.  Kursowanie pociągów zaplanowano zgodnie z wnioskami podróżnych, zapewniając przyjazdy do Łodzi po godz. 08:00 i 18:00 oraz odjazdy po godz. 10:00 i 18:00 

Linia Łódź – Częstochowa: Zaplanowano rozszerzenie oferty połączeń poprzez zapewnienie w porannych szczytach przewozowych dojazdu z kierunku Radomska do Piotrkowa Trybunalskiego na godzinę 8:00 i zapewnienie w godzinach wieczornych odwozu z Łodzi do Radomska po godzinie 21:00.

 Linia Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Radom: Planowane jest rozszerzenie oferty bezpośrednich weekendowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pomiędzy Radomiem a Łodzią do dwóch par pociągów dobie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy