reklama
reklama

Weekend w Gdańsku. Idealne miasto na wypoczynek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Weekend w Gdańsku. Idealne miasto na wypoczynek - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Początki Gdańska sięgają bardzo odległych czasów. Duża osada z grodem u ujścia rzeki Raduni do Motławy istniała już w X wieku. Historia miasta liczy więc ponad 1000 lat. Gdańsk przez stulecia obdarowywany był licznymi nadaniami i przywilejami, co przyczyniało się do jego wszechstronnego rozwoju. Miasto rozrastało się przede wszystkim w kierunku wschodnim. Powstała między innymi Wyspa Spichrzów i Dolne Miasto. Największy rozkwit Gdańsk przeżywał w XVII wieku; był wówczas nie tylko największym, ale także najbogatszym miastem Rzeczpospolitej. Dzisiaj o dawnej świetności miasta świadczą jego zabytki. Nie brakuje również innych atrakcji, które sprawiają, że do Gdańska warto przyjechać przynajmniej na weekend.
reklama

Gdańsk przed świętami Bożego Narodzenia

Jedną z dzielnic Gdańska jest Oliwa. W jej granicach znajduje się zabytkowy Park Oliwski. Jego powierzchnia wynosi ponad 11 hektarów. Przed świętami Bożego Narodzenia w parku zapalanych jest każdego wieczora około pół miliona kolorowych diod. Na terenie parku mieszkańcy i turyści mogą podziwiać żyrandole na latarniach, nawiązujące do morskich tradycji miasta statki. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć galeonów. W jednej z alej znajdują się wysokie na 12 metrów kurtyny świetlne oraz fontanna. To one są największą atrakcją. Na terenie Parku Oliwskiego znajduje się Pałac Opatów wzniesiony w stylu rokokowym. Jego front zamieniany jest w olbrzymi ekran. Wyświetlane są na nim ruchome obrazy, które przedstawiają różne ornamenty. W dni powszednie iluminacje można podziwiać w godzinach od 18 do 22, w weekendy w godzinach od 16 do 22. W wigilię światła będą włączone znacznie dłużej, iluminacje będzie można podziwiać do godziny 2.00.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gdańsku?

Najpiękniejsze zabytki Gdańska można podziwiać zarówno na Starym Mieście, jak i w Głównym Mieście. Wielki Młyn nad Radunią, który został zbudowany w drugiej połowi XIV wieku to jeden z zabytkowych obiektów, które można podziwiać na Starym Mieście. Główne Miasto do dzisiaj otaczają częściowo zachowane mury. Na słynną ulicę Długi Targ i ulicę Długą prowadzi renesansowa Złota Brama. Ulica Długa zamknięta jest budynkiem Ratusza. Obok niego wznosi się Dwór Artusa, a przed nim chyba najsłynniejsza fontanna w Polsce – fontanna Neptuna. Do placówek muzealnych Gdańska niedawno dołączyło Muzeum II Wojny Światowej. Jest to placówka muzealna, którą koniecznie należy odwiedzić. Bilety warto rezerwować wcześniej. Można to zrobić przez internet.

Gdzie nocować w Gdańsku?

Miasto jest świetnie przygotowane pod względem bazy noclegowej na przyjęcie ogromnej liczby turystów. Problemów ze znalezieniem noclegu nie będą mieć nawet osoby, które przyjeżdżają do miasta tylko na weekend. Należy jednak pamiętać, że są takie okresy, w których noclegów warto szukać wcześniej. Baza noclegowa w Gdańsku obejmuje między innymi apartamenty o bardzo wysokim standardzie i cenach, które są wyjątkowo atrakcyjne. Noclegów w Gdańsku można szukać korzystając na przykład wyszukiwarek hoteli.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House - Apartamenty

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama