Reklama

Reklama

Więcej połączeń ŁKA w Łodzi i województwie już od 15 grudnia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Więcej połączeń ŁKA w Łodzi i województwie już od 15 grudnia! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W połowie grudnia zmieni się rozkład jazdy linii kolejowych. Dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oznacza to wzrost pracy eksploatacyjnej o 32 procent i obsługę nowych relacji. Zmiany nastąpią na wielu liniach łączących Łódź z pobliskimi miejscowościami.

Reklama

O zmianach w rozkładzie jazdy i połączeniach realizowanych przez ŁKA wypowiadał się jej prezes - Janusz Malinowski. Oprócz połączeń regionalnych swoją uwagę poświęcił zmianom dotyczącym pociągów na linii obwodowej - obejmującej łódzkie stacje.

Łódzką Koleją Aglomeracyjną po mieście

- Kolejne zmiany dotyczą Łodzi. Na linii obwodowej Łódź Widzew, Łódź Chojny, Łódź Kaliska będzie położonych aż 85 pociągów. I tam oferujemy czas przejazdu 15 minut, w ciągu 15 minut nie ma możliwości innym środkiem transportu przedostać się z Widzewa do Łodzi Kaliskiej. Największą zmianą i tutaj były duże prośby, wiele (…) sugestii mieszkańców Łodzi, również i okolic Łodzi (…) żeby zostały uruchomione pociągi do strefy przemysłowej na Olechowie. Uruchamiamy 15 grudnia ze stacji Łódź Fabryczna przez stacje: Łódź Widzew, Olechów Zachód, Olechów Wschód, Olechów Wiadukt do stacji Łódź Chojny - 8 pociągów. Pracownicy, którzy pracują na pierwszą, drugą czy trzecią zmianę będą mogli dojechać do strefy przemysłowej na Olechowie. Jest to pilotażowy program, w przypadku dużego zainteresowania, będziemy się starali tą ofertę rozwijać, już (…) przez bezpośrednie połączenie w kierunku Pabianic, Sieradza i innych miejscowości w województwie łódzkim - tłumaczy prezes ŁKA.

Polecamy: Nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej? Sprawdź, jak ewentualnie zmienią się opłaty za podróżowanie w Łodzi.

Powrót zawieszonego połączenia do Zgierza

Od 22 grudnia po modernizacji i budowie nowych przystanków powrócą pociągi w relacji Łódź Widzew - Łódź Fabryczna - Zgierz. Łączna długość przejazdu zajmie około 15 minut.

Znaczne wzmocnienie relacji Łódź Fabryczna - Skierniewice

Od połowy grudnia ponad dwukrotnie wzrośnie liczba kursów trasy łączącej Skierniewice z centrum Łodzi. Zamiast szesnastu kursów - na torach pojawi się łącznie 38 pociągów. Odjazdy odbywać się będą co godzinę, a w porannym i popołudniowym szczycie - co 30 minut.

Lepsze połączenie Tomaszowa Mazowieckiego z Łodzią Fabryczną

Obecnie do Tomaszowa wykonywane są jedynie dwa kursy. Od połowy grudnia uruchomione zostanie znacznie więcej pociągów w tej relacji, niektóre z nich przez Koluszki.

- Do Tomaszowa będzie jeździło 20 pociągów ŁKA i stąd ważna informacja: z Tomaszowa do stacji Łódź Widzew będziemy mogli dojechać już poniżej 40 minut (…) to są czasy nie do uzyskania żadnym innym środkiem transportu - mówi Janusz Malinowski.

Utrudnienia nadal w relacji Łódź - Sieradz

Do końca lutego w relacji Łódź - Łask kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Od marca autobusy jeździć będą na trasie Łódź - Zduńska Wola. ŁKA uruchamia także 15 szybkich autobusów, tzw. „sprinterów”. Relację Łódź - Sieradz obsłuży łącznie 10 pociągów.

Połączenie ze stolicą bez zmian w ilości kursów

Jedyną ważną zmianą dla pasażerów będą zmienione godziny odjazdów. Łącznie w weekendy na trasie pojawi się 18 pociągów ŁKA Sprinter. Obecnie jest to jeden z najszybszych środków transportu, którego czas nie przekracza 85 minut, ponieważ wszystkie pociągi poruszają się z prędkością około 160 km/h.

Nowe rozkłady dostępne są na stronie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i obowiązywać będą od 15 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy