Reklama

Reklama

Wiele mandatów po słonecznym weekendzie w całym województwie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiele mandatów po słonecznym weekendzie w całym województwie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W całym województwie w miniony weekend funkcjonariusze musieli interweniować blisko 50 razy. Mandatami ukarano 32 osoby, pouczono 16 osób, a w kilku przypadkach wystosowano wnioski o ukaranie.

Reklama

Do 11 kwietnia zakazane jest swobodne przemieszczanie się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Policja przypomina, że kontakty z innymi osobami należy ograniczyć do całkowitego minimum. Słoneczny weekend był jednak ogromną pokusą dla mieszkańców naszego województwa, co pokazuje liczba mandatów i interwencji funkcjonariuszy. Policjanci kontrolowali miasta i wsie zarówno z radiowozów, jak i policyjnego śmigłowca.

!reklama!

Interwencje w Łodzi

Policjanci interweniowali m.in. na ul. Wojewódzkiego, gdzie grupa osób spożywała alkohol. Na placu zabaw policjanci zauważyły 3 osoby, które na widok radiowozu zaczęły uciekać. Policjanci złapali podejrzanych i z powodu popełnienia kilku wykroczeń nałożono łącznie 5 mandatów w wysokości 1.700 zł, w tym 2 po 500 zł za nie przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Interwencja odbyła się także koło Milionowej przy Kilińskiego, podobnie jak przy poprzedniej interwencji policjanci zauważyli 3 osoby, które zaczęły uciekać. Mandatami ukarano 2 mężczyzn w związku z naruszeniem przepisów o gromadzeniu się (po 500 zł). Funkcjonariusze wystawili także 3 mandaty po 500 zł z tego samego powodu trzem mężczyznom z ul. Zielonej.

Interwencje w województwie

  • Rawa Mazowiecka – 5 mężczyzn ukaranych mandatami po 500 zł
  • Sieradz – 2 mężczyzn ukaranych mandatem w wysokości 500 zł, 3 grzywny w wysokości 100 zł i 2 wnioski o ukaranie
  • Łask – grupa młodych mężczyzn, każdy ukarany mandatem po 200 zł.
Policja przypomina i apeluje o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez i zebrań. Zabronione jest także korzystanie z placów zabaw.

- Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu. Łódzcy policjanci codziennie kontrolują ponad 8 tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU ! Dlatego, także w ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem . Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas – informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy