Reklama

Reklama

„Wielkie otwarcie” Śmigłego-Rydza? Nie dla pasażerów MPK Łódź. Wciąż obowiązują zwężenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi poinformował o zakończeniu wielkiego remontu al. Śmigłego-Rydza. Niestety niejedna osoba korzystająca z drogi srogo się rozczaruje. W dalszym ciągu obowiązują zwężenia, a na otwarcie ruchu tramwajowego pasażerowie MPK Łódź muszą jeszcze zaczekać.

Reklama

Urząd Miasta Łodzi ogłasza zakończenie wielkiego remontu al. Śmigłego-Rydza. Które części trasy wciąż nie są dostępne? 

Choć ostatnią datą jaką urzędnicy wyznaczyli na zakończenie remontu trasy był piątek, 22 października, oficjalne ukończenie prac przypadło na poniedziałek 25 października. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, samochody i autobusy jadą całą długością al. Śmigłego-Rydza, czyli od skrzyżowania marszałków do ul. Przybyszewskiego. 

Niestety zwężenia na trasie będą obowiązywać w dalszym ciągu. W nocy z 24 na 25 października wprowadzono tymczasową organizację ruchu, ograniczającą przejazd do 2 pasów na odcinku od skrzyżowania z ul. Milionową do ul. Przybyszewskiego. Nic nie zmieni się na odcinku od ul. Milionowej do al. Piłsudskiego. 

- Dla mnie ulica nie powinna być oddana w ogóle. Po wcześniej oddanym pasie od strony stawu przy Przędzalnianej, autobus wytyczył sobie tor jazdy i widać już wgłębienia w nawierzchni na odcinku od Milionowej aż po Piłsudskiego. Naprzeciwko stawu już jest dziura, w którą samochody wpadają lewym kołem. Na skrzyżowaniu Śmigłego Rydza i Milionowej znaki są malowane po starych śladach… Przez trzy lata budowa miała bardzo wolne tempo, a teraz wszystko zostało oddane „na szybko” – komentuje Jarosław Kostrzewa, aktywista reprezentujący grupę LDZ Zmotoryzowani Łodzianie. 

Nasz rozmówca podkreślił, że z niepokojem myśli o kolejnej wielkiej inwestycji drogowej w Łodzi. Firma remontująca al. Śmigłego-Rydza ma zająć się przebudową wiaduktów na ul. Przbyszewskiego. 

Na otwarcie al. Śmigłego-Rydza pasażerowie MPK Łódź jeszcze zaczekają 

Nowym torowiskiem pierwsze tramwaje pojadą dopiero 2 listopada. Decyzję o opóźnieniu otwarcia ruchu tramwajowego Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi tłumaczy niechęcią do wprowadzania zmian w rozkładach przed Świętem Zmarłych.

Od 2 listopada autobusy i tramwaje pojadą po al. Śmigłego-Rydza jednym pasem przeznaczonym dla MPK. Przystanki na trasie będą zintegrowane, co ma ułatwić przesiadki. 

Oprócz tramwajów linii 14 dostępne będą również autobusy 55, 70, 75, 96 i Z13. Linia 75 będzie miała dodatkowo nową trasę na jednym z odcinków – autobusy jadąc w stronę trasy WZ pojadą ul. Milionową i Przędzalnianą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy