Reklama

Reklama

Znamy dokładną datę zakończenia remontu al. Śmigłego-Rydza [najnowsze zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przebudowa al. Śmigłego-Rydza w Łodzi zmierza ku końcowi. Budowa, która przeszła do historii ze względu na gigantyczne opóźnienia w realizacji, jest już na ukończeniu. Widać to na naszych najnowszych zdjęciach. Kiedy pojedziemy obiema nitkami al. Śmigłego-Rydza? Odpowiedź w artykule poniżej.

Reklama

Nadchodzi koniec remontu al. Śmigłego-Rydza. Kierowcy już nie mogą się doczekać

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, remont ma zakończyć się 22 października i jest to termin ostateczny. Przebudowa okazała się problematyczna, m.in. z uwagi na złe warunki wodno-gruntowe, konieczność wykonania badań archeologicznych i wiele rozbieżności. Zadania nie ułatwiła także firma pełniąca nadzór autorski, która zerwała umowę, a przebudowa była zawieszona na ponad pół roku.

Ostatnie prace, jakie były prowadzone na alei to przede wszystkim zakończenie budowy wiaduktu, nasadzenia drzew i krzewów, a także budowa nowych ścieżek i chodników po wschodniej stronie ulicy.

Remont, który rozpoczął się w 2018 r. obejmuje gruntowną przebudowę ulicy i torowiska, ułatwi również poruszanie się w okolicy – przystanki będą znajdowały się pod wiaduktami, a łodzianie nie będą musieli pokonywać wielu schodów.

Remont Śmigłego-Rydza Łódź. Prace miały potrwać dwa lata

W sierpniu 2018 r. rozpoczęła się przebudowa al. Śmigłego-Rydza na odcinku Przybyszewskiego-Piłsudskiego. Jak zapowiadała wówczas Hanna Zdanowska remont miał zakończyć w 2020 r.

W połowie 2019 roku plany trzeba było jednak porządnie skorygować. 

W sierpniu 2019 roku pojawiła się informacja, że rozpoczęta latem 2018 roku inwestycja – planowana początkowo na dwa pełne sezony budowlane – opóźni się o kilka miesięcy. W podpisanym wówczas aneksie do umowy z wykonawcą przesunięto termin na styczeń. Okazało się jednak, że to nie koniec.

- Zakończenie nastąpi w połowie 2021 r. Problemy, które napotkaliśmy, wywołały przesunięcie terminu o rok – potwierdzała w grudniu 2019 roku ówczesna wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec.

Ostatecznie prace potrwały zdecydowanie dłużej niż planowano. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem doświadczymy końca sagi pt. „Remont al. Śmigłego-Rydza”, co poskutkuje rozładowaniem ruchu i mniejszymi korkami na tej jednej z najważniejszych dróg w całej Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy