Reklama

Reklama

Władze Łodzi z ulgą żegnają zimę. W tym roku na odśnieżanie łódzkich ulic wydano 10 mln złotych więcej niż rok wcześniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad 12,6 mln zł władze Łodzi wydały podczas tegorocznej „akcji zima”. Dla porównania w poprzednim sezonie na odśnieżanie wydano ponad 2,8 mln zł. Ostatniej nocy był - według prognoz długoterminowych - ostatni atak zimy, dlatego w Łodzi podsumowano zimowe wydatki.

Reklama

Władze Łodzi podsumowują „akcję zima”. Sroga zima kosztowała miliony złotych

Co prawda jeszcze minionej nocy - po opadach śniegu z deszczem i spadku temperatury poniżej zera - 97 pługosolarek wyjechało na ulice miasta, ale, według prognoz długoterminowych, był to już ostatni „atak” zimy w sezonie 2020/2021. 

!reklama!

Chociaż służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg są w gotowości od 1 listopada do 31 marca, to w Łodzi wstępnie podsumowano już koszt obecnego sezonu zimowego.

- Wydaliśmy 12 618 365 zł (dane na 15 marca), a łącznie od listopada było 49 wyjazdów (na drogi publiczne i wewnętrzne) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Łodzi. - Najwięcej - 25 wyjazdów - było w styczniu, co wraz z odśnieżaniem 1 250 839 metrów kw. chodników i ponad 676 km odśnieżania/posypywania tras interwencyjnych kosztowało 6 245 779 zł. W lutym było 18 wyjazdów. Odśnieżono łącznie 693 835 m kw. chodników i 198 km tras interwencyjnych co pochłonęło 4 835 372 zł. 

Dla porównania sezon zimowy 2019/2020 kosztował łódzki magistrat 2,8 mln zł, natomiast sezon 2018/2019 - 8,5 mln zł. 

Polecamy: Łódzkie. Policjanci przeprowadzili akcję ratowania rannego orła bielika

Idzie wiosna. Za nami pierwsze mycie Piotrkowskiej w Łodzi 

Od połowy marca firmy zajmujące się utrzymaniem czystości w Łodzi dostały dyspozycję aby - w sprzyjających warunkach atmosferycznych - rozpocząć pozimowe porządki. 

Obejmują one zamiatanie/czyszczenie ulic, chodników i ścieżek rowerowych z piasku, zbieranie śmieci, psich odchodów, mycie mechaniczne jezdni/chodników/ścieżek rowerowych, oczyszczanie ulicznych studzienek, ale także likwidację nielegalnych wysypisk śmieci. 

Odbyło się także pierwsze mycie ulicy Piotrkowskiej oraz Przystanku Centrum - umyte zostały dolne szyby oraz powierzchnie peronów przystankowych. 

Na umycie wiaty będziemy musieli jeszcze poczekać, bowiem wymaga to odpowiednich warunków pogodowych: temperatury powyżej zera, braku wiatru i deszczu. Mycie odbywa się nocą, ponieważ trzeba wyłączyć trakcję tramwajową oraz czasowo także zamknąć fragment al. Mickiewicza/Piłsudskiego dla ruchu samochodowego. 

Łodzianie mogą zgłaszać miejsca do sprzątania e-mailem pod adresem [email protected] (załączając zdjęcia miejsc do sprzątnięcia) lub telefonicznie pod nr. 42 638 54 53. 

Polecamy: Tu wstaw link.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy