Reklama

Reklama

Wojewoda: „Na południu woj. łódzkiego sytuacja epidemiczna jest poważna” Będą kolejne ogniska koronawirusa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojewoda: „Na południu woj. łódzkiego sytuacja epidemiczna jest poważna” Będą kolejne ogniska koronawirusa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pod względem liczby przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce, Łódzkie było w poniedziałek drugie (73), po Śląskim (188).

Reklama

W powiecie opoczyńskim ognisko SARS-CoV-2 może zataczać coraz szersze kręgi. Na południu regionu łódzkiego jest teraz więcej zakażeń. Są trzy wyraźne ogniska patogenu w trzech powiatach.

!reklama! 

Nadal na południu województwa łódzkiego sytuacja epidemiczna jest poważna - poinformował  wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Nie można także powiedzieć, że sytuacja w powiatach opoczyńskim, pajęczańskim i sieradzkim jest opanowana - dodał wojewoda.

Z analiz epidemiologicznych wynika, że najwięcej zakażeń może być w powiecie opoczyńskim
Potwierdza to starosta opoczyński Marcin Baranowski. O kolejnych 16 zakażeniach w powiecie opoczyńskim poinformowano w poniedziałek. To tzw. zakażenia imprezowe, czyli takie, które mogły pojawić się na rodzinnych uroczystościach.

W powiecie opoczyńskim od początku epidemii zakażonych zostało 313 osób, z czego 115 choruje, a wyzdrowiały 183 osoby. Zanotowano też 15 zgonów, byli to m.in pensjonariusze ewakuowanego po Wielkanocy domu pomocy społecznej w Drzewicy. Teraz kwarantannie w powiecie opoczyńskim poddanych jest 607 osób.

Od początku czerwca coraz więcej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 notuje się w powiecie pajęczańskim na południu województwa łódzkiego
Ognisko zakażeń wykryto na początku czerwca w fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie. Zakład zatrudnia 546 osób - podał starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki. Pracowników zakładów poddano testom. W ubiegłym tygodniu zakażenie potwierdzono u blisko 100 pracowników fabryki mrożonek. W poniedziałek potwierdzono 22 przypadki z powiatu pajęczańskiego. To osoby związane z pracownikami zakładów produkujących mrożonki w Działoszynie.

Poważna sytuacja jest też w powiecie sieradzkim
Tamtejszy sztab kryzysowy zdecydował o zamknięciu placów zabaw i plenerowych siłowni, o niewznawianiu działalności centrum kultury, o zmienionych zasadach pracy urzędu miasta i o rozwożeniu posiłków dla seniorów, a także zalecił ponowne używanie maseczek ochronnych na ulicach.

W miejscowym szpitalu wykryto ognisko koronawirusa. SARS-CoV-2 zaraziło się 80 osób. 45 pacjentów i 35 pracowników. W poniedziałek w powiecie sieradzkim stwierdzono kolejnych 20 przypadków zakażenia. Od początku marca w powiecie zanotowano 207 przypadków koronawirusa, wciąż choruje 188 osób, 13 wyzdrowiało, 6 osób zmarło.

Od początku pandemii w Łódzkiem wykryto 2479 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1236 osób to jeszcze chorujący, wyzdrowiało 1136, a 107 osób zmarło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy