Reklama

„Precz z bandytą Putinem”. Łódź zrywa relacje partnerskie z miastami w Rosji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marcin Jot

„Precz z bandytą Putinem”. Łódź zrywa relacje partnerskie z miastami w Rosji - Zdjęcie główne

Łódź zrywa relacje partnerskie z rosyjskimi miastami | foto Marcin Jot

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przewodniczący Rady Miejskiej przekazał informację o decyzji dotyczącej zerwania relacji partnerskich z rosyjskimi miastami.

Łódź zrywa umowy partnerskie z miastami w Rosji – Kaliningradem i Iwanowem, poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że w obliczu działań wojennych ze strony Rosji, w imię solidarności z Ukrainą i ukraińskimi partnerami Łodzi – Odessą i Lwowem – utrzymywanie umów partnerskich z miastami rosyjskimi nie jest możliwe.  

„Czynimy to w imię wolności i pokoju, przeciwko wojnie. Nie istnieje wspólnota wartości z Putinowską Rosją, nie istnieje wspólnota wartości z krajem, który najeżdża swojego sąsiada, gwałcąc przy tym wszystkie umowy międzynarodowe. Potępiamy putinowską Rosję, potępiamy rosyjskie władze. Wzywamy naród rosyjski do oporu przeciw dyktatorowi”- mówił przewodniczący Gołaszewski. 

Wyraził również wdzięczność partnerom politycznym za zgodne wypracowanie decyzji dotyczącej zerwania umów partnerskich z rosyjskimi miastami. Projekty uchwał złożone zostaną na następnej sesji Rady Miejskiej. 

„Chwała Ukrainie! Niech żyje wolna Ukraina! Precz z bandytą Putinem!” – podsumował oświadczenie.  

Łodzianie popierają decyzję Rady Miasta

Mieszkańcy Łodzi zgodnie komentowali w mediach społecznościowych wystąpienie przewodniczącego Rady Miejskiej. 

„I to jest prawidłowa decyzja!!! Wszystkie polskie miasta, które mają współpracę partnerską z rosyjskimi miastami powinny zerwać z nimi współpracę na znak protestu przeciw agresji putinowskiej Rosji na Ukrainę. Jesteśmy przeciwko polityce Rosji, jesteśmy solidarne i solidarni z Ukrainą i musimy podjąć kategoryczne działania!” – pisze jeden z internautów. 

„Brawo moja Łódź! Murem za Ukrainą!” 

„Brawo, tak powinni zrobić wszyscy!” 

W obliczu tragicznych wydarzeń łodzianie solidarnie wspierają Ukrainę i jej obywateli. Od kilku dni w mieście odbywają się zbiórki darów - ubrań, żywności, artykułów higienicznych pierwszej potrzeby, materiałów opatrunkowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy