Reklama

Reklama

WORD w Łodzi stanie się głównym ośrodkiem ruchu drogowego w województwie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

WORD w Łodzi stanie się głównym ośrodkiem ruchu drogowego w województwie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego na ostatniej sesji przed wakacjami (25 czerwca 2019) podjęli decyzję o utworzeniu jednego dużego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w całym regionie. Oznacza to likwidację 3 dotychczasowych placówek z terenu województwa.

Reklama

Projekt zmian został wniesiony przez marszałka województwa łódzkiego, Grzegorza Schreibera z Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on likwidację trzech WORD – ów: w Sieradzu, Skierniewicach oraz Piotrkowie Trybunalskim. Dotychczasowe samodzielne ośrodki stałyby się filiami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, który przejąłby również ich nieruchomości, sprzęt i pracowników. Zmiany budzą wątpliwości prawne oraz niepokój wśród pracowników, którzy obawiają się zwolnień.

Usprawnianie systemu

Uchwała przegłosowana przez radnych PiS (a przy sprzeciwie samorządowców z PSL i KO) ma usprawnić działanie systemu egzaminowania kursantów, zoptymalizować mechanizm zarządzania wszystkimi ośrodkami, a także przynieść spore oszczędności. Te maja wziąć się m.in. z redukcji o połowę stanowisk kierowniczych. Niewykluczone są także zwolnienia wśród kadry egzaminacyjnej. Opozycja podnosiła wątpliwości dotyczące słabych podstaw prawnych projektu oraz uchybień formalnych np. braku analizy SWOT, wyliczeń dotyczących kosztów połączenia jednostek oraz analiz wpływów z podatków. Radni zarzucili także rządzącemu w województwie PiS, że wprowadzane zmiany są pretekstem do wymiany kadr w WORD- ach.

- Czy państwo wiedzą, że w Łodzi aż trzy księgowe zatrudniono, choć WORD generował tu tylko 6 mln złotych obrotu rocznie? Czy wiecie, że są tu egzaminatorzy, którzy mają 7 proc. zdawalności, co znaczy, że 93 osoby na 100 nie zdawało? Zmieniamy wizerunek WORD, standaryzujemy proces egzaminacyjny – odpierał zarzuty Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim

W Łodzi ma zostać utworzony jeden duży, centralny ośrodek ruchu drogowego, którym będzie zarządzać dyrektor generalny, czterech zastępców oraz cztery osoby na pozostałych stanowiskach kierowniczych. Dyrektor i jego zastępcy będą powoływani przez zarząd województwa. Nie można nie zauważyć, iż jeden duży ośrodek w porównaniu z kilkoma mniejszymi, jest w stanie zmniejszyć koszty np. zakupu nowej floty pojazdów. Równocześnie nie można lekceważyć kontrowersji związanych z trybem wprowadzania zmian.

Zmiany mają wejść w życie 1 sierpnia 2019 roku.

Kursanci nie odczują zmian

Jak zapewnia marszałek województwa dla zdającym państwowy egzamin na prawo jazdy nie powstaną żadne problemy w związku ze zmianą struktur WORD w Łódzkiem. Nadal wszystkie formalności będzie można załatwić w swoim mieście, bez żadnych utrudnień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy