Reklama

Reklama

Wygenerowałeś już swój bon turystyczny? Możesz już nim płacić w Łódzkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wygenerowałeś już swój bon turystyczny? Możesz już nim płacić w Łódzkiem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Gdzie można znaleźć firmy, które przystąpiły do projektu?

Reklama

Bonem na wakacje można płacić w ponad stu miejscach w województwie łódzkim. Wykaz gdzie zapłacimy bonem 500 plus na wakacje znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

!reklama!

Najlepiej i najwygodniej korzystać z adresu https://bonturystyczny.polska.travel/  gdzie wejść i sprawdzić listę podmiotów można bez problemu.

Trzeba tylko samemu później w internecie znaleźć kontakt telefoniczny do ośrodka, by zamówić rezerwację i potwierdzić możliwość realizacji bonu.

Bon turystyczny zrealizować można na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Można go wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. W ten sposób sfinansować można również pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, zarówno latem, jak i zimą.

Bon trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów podwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 31 marca 2022 roku.

Wśród firm, które przystąpiły do rządowego programu „Polski Bon Turystyczny” jest sporo z Łódzkiego. Z samej Łodzi jest ich blisko 50 (wśród nich ZHP Chorągiew Łódzka i Szkolne Schronisko Młodzieżowe). Z Piotrkowa do programu przystąpiło 9 podmiotów, z Sieradza 5, Kutna i Bełchatowa po 4, ze Skierniewic 3 a z Łowicza Biuro Podróży Arka Travel , z Wielunia PKS Wieluń Sp. z o.o. Z Tuszyna zgłosiły się 4 podmioty.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy