Reklama

Reklama

Wypadek Łódź. W wieżowcu przy Piotrkowskiej winda runęła z 15. piętra. Znamy przyczynę wypadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wypadek Łódź. W wieżowcu przy Piotrkowskiej winda runęła z 15. piętra. Znamy przyczynę wypadku - Zdjęcie główne

Wypadek Łódź. W wieżowcu przy Piotrkowskiej winda runęła z 15. piętra. Znamy przyczynę wypadku (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wypadek Łódź. Tydzień temu, 4 czerwca, informowaliśmy o makabrycznym wypadku. W jednym z wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 204/210 w Łodzi spadła klatka remontowa znajdująca się w szybie windowym, w której przebywało dwóch mężczyzn. Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku.

Reklama

Polecamy: Korki Łódź. Sprawdź, co dzieje się na łódzkich drogach [11.06.2021]

!reklama!

Wypadek Łódź. W wieżowcu na Piotrkowskiej winda runęła z 15. piętra

Przypomnijmy. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek 4 czerwca w centrum Łodzi. W wieżowcu przy Piotrkowskiej 204/210 w Łodzi spadła klatka remontowa znajdująca się w szybie windowym. 

W momencie wypadku w klatce remontowej pracowało dwóch mężczyzn w wieku 41 i 42 lat. Prowadzili oni prace przy odnawianiu szybu windowego.

- W pewnym momencie klatka, w której znajdowali się mężczyźni spadła, a oni polecieli w dół 15 kondygnacji - mówi Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Jeden z mężczyzn jest w bardzo ciężkim stanie. Drugi ma poważne uszkodzenia twarzoczaszki, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polecamy: Policja Łódź. Tacy policjanci to skarb! Poznaj niesamowite historie z życia łódzkich funkcjonariuszy [zdjęcia]

Wypadek Łódź. Spadli z 15. piętra! Znamy prawdopodobną przyczynę wypadku

Jak się dowiedzieliśmy, wypadek miał miejsce podczas prac związanych z wymianą windy. Wymontowana została już stara winda i w szybie windowym trwały prace, mające na celu przygotowanie go do zamontowania nowej windy.

O ustaleniu prawdopodobnej przyczyny wypadku poinformował nas Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

- Prace w szybie były wykonywane z windy przemysłowej, która w szybie utrzymywała się za pomocą pasów - wyjaśnia Kopania. - Podczas oględzin uzupełniających potwierdziły się wstępnie hipotezy, że doszło do przerwania tych pasów. To z kolei spowodowało, że ta winda, czy też platforma, runęła na dół, a wraz z nią pracownicy - dodaje.

W tym momencie prokuratura czeka  na końcową opinię biegłego. Najbardziej prawdopodobną przyczyną przerwania pasów jest popełnienie błędu w sposobie ich zamontowania.

- Obecnie gromadzimy jeszcze materiał dowodowy i jest za wcześnie, by mówić o odpowiedzialności karnej konkretnych osób, czy nawet o tym, że doszło do jakiegoś zaniedbania ze strony pracodawcy w zakresie zapewnienie odpowiednich warunków pracy - komentuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy