reklama
reklama

Wystawa Laureatów jeszcze tylko przez kilka dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wystawa Laureatów jeszcze tylko przez kilka dni - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wystawę Laureatów 36. Edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne za rok 2019 można oglądać jeszcze tylko przez kilka dni.
reklama

Wystawa Laureatów jeszcze przez kilka dni

Jeszcze tylko przez kilka dni można oglądać wystawę w Muzeum Miasta Łodzi. W ramach ekspozycji prezentowane są prace czterech laureatów 36. Edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne za rok 2019, wyróżnionych przez Muzeum Miasta Łodzi: Zuzanny Morawskiej, Judyty Antoniuk, Ireny Zieniewicz oraz Macieja Wrońskiego.

Wystawę grafik, obiektów multimedialnych i rzeźb można zobaczyć w Aneksie Sali Lustrzanej Pałacu Izraela Poznańskiego, a także w szatni i holu bocznym tylko do 1 marca 2020 roku.

Judyta Antoniuk (graphic designer, projektantka wzornictwa)
„Szczęście”
Dziesięć abstrakcyjnych kompozycji przedstawia emocję szczęścia, która się zmienia. Początkowo nabiera siły i trwa, po czym słabnie ze względu na wpływ pozostałych odczuwanych emocji.

Kolejna część projektu artystki przedstawia wnętrze, którego zadaniem jest oddziaływanie na odbiorcę w zaplanowany sposób. Wchodząc do środka, można dostrzec mnóstwo nasyconych barw, zamkniętych w geometrycznych formach – jest to środek cyklu ilustracji. Moment, w którym emocja radości jest najpełniejsza. Potem emocja się przeobraża, aż w pewnym momencie odbiorca staje się jej częścią.

Zuzanna Morawska (absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi)
„Spotkanie”
Wystawa rzeźb skupia się wokół pojęcia zależności i struktur społecznych. Swym cyklem autorka nawiązuje przede wszystkim do stygmatyzacji i roli płci. Formy abstrakcyjne traktuje jako metaforę podjętej tematyki. Kontrastujące, miękkie biologiczne kształty z ostrymi geometrycznymi, nawiązują do podziałów i rozbicia, które zachodzą w społeczeństwie właśnie na poziomie płci. Cykl „Spotkanie” to swego rodzaju obraz, ukazanie dysonansu i różnic. Prace powstały w latach 2018 i 2019.

Irena Zieniewicz (studentka na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych oraz absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi)
„Schematy”
Wystawa jest rozważaniem na temat podziałów społecznych i tego, jak polaryzacja pojęć funkcjonuje współcześnie. W ramach ekspozycji są zaprezentowano m.in. grafiki z serii „Schematy”, które stanowią ilustrację medialnej manipulacji, opierającej się na emocjach odbiorcy. Prace bazują głównie na fotografiach prasowych oraz przedstawieniach malarskich i rzeźbiarskich. Ponadto grafiki przedstawiają „klisze” kulturowe – obraz kata i ofiary, utwierdzane w odbiorcach za pomocą ikonografii.

Maciej Wroński (student V roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa)
„Grafika”
Autor prezentuje tutaj prace z obszaru grafiki artystycznej, wykonane w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem dr hab. Alicji Habisiak-Matczak oraz dr. Oskara Gorzkiewicza i w Pracowni Sitodruku pod kierunkiem dr hab. Agaty Stępień oraz dr. Piotra Skowrona. Książka „Heart of Darkness” to próba zobrazowania publikacji Josepha Conrada pt. „Jądro ciemności”. Jest to zbiór grafik wykonanych w technice odprysku. Praca powstała w ramach współpracy z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Na wystawie prezentowana jest również seria serigrafii ukazanych w autorskich ramach podświetlających prace, co pozwala na dostrzeżenie jej warstwowości oraz głębi.

Wystawa Laureatów 36. Edycji Konkursu
im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne za rok 2019
10 stycznia 2020 - 1 marca 2020


Źródło: Muzeum Miasta Łodzi

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama