Reklama

Reklama

Z Lublinka wprost do Stanów Zjednoczonych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z Lublinka wprost do Stanów Zjednoczonych? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzięki zapowiadanemu zniesieniu wiz zainteresowanie podróżami do USA znacznie wzrośnie.

Reklama

Stany Zjednoczone na trzecim miejsu

Stany Zjednoczone to trzeci po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzany przez turystów kraj na świecie. W przypadku turystów polskich nie ma ich nawet w dwudziestce najpopularniejszych kierunków. Dzięki zapowiadanemu zniesieniu wiz zainteresowanie podróżami do USA znacznie wzrośnie. Już krótko po zapowiedzi zniesienia wiz Polacy szukali lotów do Stanów Zjednoczonych trzykrotnie częściej niż weekend wcześniej. Na zniesieniu wiz skorzystają oczywiście polskie i amerykańskie biura turystyczne. Zwiększy się też liczba bezpośrednich połączeń.

– Zniesienie wiz zdecydowanie zwiększy zainteresowanie polskich turystów Stanami Zjednoczonymi. USA są trzecią po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzaną destynacją przez turystów na świecie. W przypadku polskich turystów, za sprawą ograniczeń wizowych i wysokich kosztów wyjazdów, nie ma ich nawet w dwudziestce. A Polacy podróżują coraz więcej i dalej, więc potencjał tego rynku jest duży. Zresztą sama zapowiedź zniesienia wiz spowodowała wzrost wyszukiwania ofert przelotów do Stanów Zjednoczonych kilkukrotnie – mówi agencji Newseria Biznes dr hab. Daniel Puciato, prof. WSB, menedżer kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Polacy z roku na rok podróżują coraz więcej. Według GUS, na wyjazdy w 2018 roku Polacy wydali 72,5 mld zł, czyli o blisko 10 proc. niż rok wcześniej. W czołówce znajdują się zwłaszcza kraje europejskie i północnej Afryki. Coraz chętniej decydujemy się jednak na dalsze wyjazdy, ale wśród najpopularniejszych kierunków brakuje jednak Stanów Zjednoczonych. Informacja o zniesieniu wiz przy podróżach do 90 dni może to diametralnie zmienić. Już teraz, jak wynika z danych wyszukiwarki Kayak.pl, a więc w pierwszych dniach po zapowiedzi, Polacy szukali lotów do USA o 319 proc. częściej niż weekend wcześniej. A w 2019 roku to 27 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

– W wyniku zniesienia wiz nastąpi zarówno wzrost zainteresowania turystów wyjazdami do Stanów Zjednoczonych, jak i wzbogacenie oferty turystycznej w tym kierunku, dlatego że korzyści z tego tytułu dla branży turystycznej są bezsprzeczne. Nastąpi wzrost obrotów biur podróży, które organizują wyjazdy w kierunkach amerykańskich oraz przewoźników z Polski. Będą zatem pozytywne skutki, zarówno dla turystyki biznesowej, kulturowej, jak i wypoczynkowej – ocenia dr hab. Daniel Puciato.

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały już, że w 2020 roku uruchomią kolejne, dziewiąte z kolei połączenie ze Stanami Zjednoczonymi. W sierpniu przyszłego roku zainaugurowane zostaną loty między Polską a Kalifornią. Także linie American Airlines zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego lotu na trasie Chicago–Kraków. Wzrosty sprzedaży mogą zanotować również biura podróży, będzie można np. połączyć zwiedzanie USA z Karaibami.

– W Stanach Zjednoczonych mieszka 10 mln ludzi polskiego pochodzenia. Zniesienie wiz w związku z tym również zmniejszy problemy, które się wiążą z odwiedzaniem tychże osób – zaznacza ekspert.

Zniesienie wiz sprawi, że wyprawy do USA będą z pewnością znacznie tańsze. Zamiast wizy i wydania 160 dol. wystarczy 14 dolarów na zarejestrowanie się w ESTA (konieczne przed wyjazdem do Stanów). Już choćby wstępne zapowiedzi LOT wskazują, że przewoźnik będzie chciał zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w obecnie latających samolotach. To z kolei może oznaczać spadek cen biletów.

– Początkowo na skutek dużego zainteresowania turystów tamtym kierunkiem nie spodziewałbym się obniżki cen, ale stopniowo, wraz ze wzrostem oferty, wraz ze stabilizacją popytu można się spodziewać lekkiej obniżki. Natomiast pamiętajmy, że Stany Zjednoczone są bardzo drogą destynacją, wielkość wydatków turystycznych jest tam największa na świecie i w ubiegłym roku wyniosła ponad 210 mld dol., czyli w przeliczeniu na jednego turystę jest to niemal 11 tys. zł – przypomina dr hab. Daniel Puciato.


Źródło: Newseria.pl

Czy jest zatem możliwe, że polecimy do USA wprost z Lublinka? Chociaż, nawet gdyby był to lot łączony, z pewnością po zniesieniu wiz znajdzie się wielu chętnych… Skorzystalibyście z takiego połączenia? LOT zapowiedział, że uruchomi rejs do Kaliforni. Może jest szansa, by także nasze lotnisko miało w tym swój udział?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy