O jedno miejsce na Psychologii powalczy w tym roku przeszło 11 kandydatów! Niewiele łatwiejsza rywalizacja czeka tych, którzy chcą studiować Filologię angielską i Zarządzanie – tutaj jest 9 osób na jedno miejsce. Wśród „liderów rekrutacji” 2019/2020 znalazły się również Marketing (8,5 os./1 m.), Logistyka, Nowe media i kultura cyfrowa (na obu kierunkach 7 os./1 m.) oraz Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 6,5 os./1 m.). Wysoko znalazła się jedna z nowości UŁ – Biologia kryminalistyczna (prawie 7 os./1 m.), a także kierunek, który UŁ prowadzi zaledwie od kilku lat - Bezpieczeństwo narodowe (ponad 6 os./1 m.) Osoby, które będą chciały się dostać na jeden z dziesięciu najpopularniejszych kierunków studiów na UŁ, będą musiały pokonać w tym roku przynajmniej pięciu innych kandydatów. Średnia, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki studiów stacjonarnych na UŁ, to 3 osoby na jedno miejsce.
Najwięcej kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego (ponad 60%), ale mamy coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10%), Wielkopolski, Śląska i regionu świętokrzyskiego (po 4%).
Łódzki uruchomił w roku akademickim 2019/2020 117 kierunków studiów. Kilkanaście z nich to zupełnie nowe propozycje. Jedną z nowości jest Biologia kryminalistyczna, stworzona dla osób, które będą chciały związać swoją przyszłość zawodową z pracą w policji i innymi instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Na Filologii słowiańskiej po raz pierwszy pojawi się język czeski, który obecnie jest pilnie poszukiwany wśród umiejętności pracowników, na rynku łódzkim i nie tylko.
Dla tych, którzy czują powołanie do pracy na rynku finansowym idealną nowością będzie Ekonometria i analityka danych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Dla artystycznych dusz stworzyliśmy z kolei Twórcze pisanie oraz Produkcję teatralną i organizację wydarzeń artystycznych. Warto również zwrócić uwagę na gruntownie przebudowaną programowo Gospodarkę przestrzenną, która obecnie stawia w dużo większym stopniu na umiejętności praktyczne studentów. Wydział Nauk o Wychowaniu oferuje natomiast od nowego roku akademickiego kształcenie na Pedagogice sportu.
Na studia stacjonarne i niestacjonarne, w roku akademickim 2019/2020, będą się mogły dostać łącznie 15 642 osoby. Pierwszy etap rekrutacji rozpoczął się 8 maja. Do 8 lipca, do północy, można było dokonać opłaty rekrutacyjnej. Do 11 lipca potrwa przypisanie wirtualnych wpłat do kierunku oraz wprowadzanie wyników. Maksymalnie do 16 lipca potrwa z kolei publikowanie list osób zakwalifikowanych. Potem kandydaci będą składać dokumenty i najpóźniej 26 lipca zostaną ogłoszone listy osób przyjętych na studia. W przypadku studiów niestacjonarnych rekrutacja na niektórych wydziałach już trwa, na większości z nich zacznie się 1 sierpnia. Listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone w drugiej połowie września.
Źródło: UŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.