Reklama

Zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka. „Do tej pory cierpiał w milczeniu”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka. „Do tej pory cierpiał w milczeniu” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa zbiórka pieniędzy dla Krzysztofa Igora Krawczyka, syna zmarłego w kwietniu piosenkarza. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Studio Integracji, którego Krawczyk junior jest podopiecznym. Przypomnijmy, że o synu Krzysztofa Krawczyka zrobiło się głośno po emisji programu "TVN Uwaga". Z reportażu wynikało, że Krzysztof Igor Krawczyk żyje jak bezdomny.

Zbiórkę pieniędzy na syna Krzysztofa Krawczyka wsparło prawie 300 osób

Cel zbiórki na serwisie zrzutka.pl to 50 tys. złotych. Póki co inicjatywę wsparło blisko 300 osób. Udało się zebrać niecałe 15 tys. złotych. Zbiórkę udostępniono prawie 700 razy.

!reklama!

"Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ Krzysztof, do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył Tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni, tak zwyczajnie bez przymusu, ale z troski, po ojcowsku. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To jednak się nigdy nie stało. Krzysztof Igor Krawczyk swojego ojca, Krzysztofa Krawczyka, znał tak, jak jego fani - głównie z fotografii.... Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny" - czytamy w opisie zbiórki.

Organizatorzy akcji przypominają, że Krzysztof Igor Krawczyk jest niepełnosprawny (w stopniu znacznym), cierpi na padaczkę pourazową.

Polecamy: TVN Uwaga o synu Krzysztofa Krawczyka. Potrzebuje pomocy

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w trudnych warunkach

"Zły stan zdrowia Krzysztofa to wynik wypadku, który spowodował ojciec - złamania, stłuczenie pnia mózgowego, zaniki płatów czołowych, złamanie szczęki, padaczka… Krzysztof utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej, potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań, czy chociażby na co dzień ciepłych obiadów" - czytamy dalej w opisie zbiórki.

Studio Integracji, którego Krzysztof Igor Krawczyk jest podobiecznym, zaznacza, że muzyka - gra i śpiew to forma terpii dla syna zmarłego niedawno gwiazdora. To także możliwość wyrwania się z "domowego piekła".

"Mieszka kątem w mieszkaniu wujka, w którym jest problem alkoholowy. Żyje w fatalnych warunkach. Warunki lokalowe, w jakich mieszka obecnie nie nadają się dla nikogo, a tym bardziej dla osoby chorej, niepełnosprawnej. W mieszkaniu stale odbywają się libacje, a on nie ma dostępu do łazienki, czy kuchni. Nie może załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie, gdzie często trwają balangi. Niemal całymi dniami błąka się po mieście, by nie wracać do domu, w którym panuje przemoc" - argumentują organizatorzy zbiórki i liczą, że Krzysztof Igor Krawczyk otrzyma mieszkanie komunalne od miasta. Przypomnijmy, że syn Krzysztofa Krawczyka mieszka w Łodzi.

Polecamy: TVN Uwaga o synu Krzysztofa Krawczyka: "Żyje jak bezdomny"

TVN Uwaga o synu Krzysztofa Krawczyka - "Żyje jak bezdomny"

O synu Krzysztofa Krawczyka zrobiło się ostatnio głośno. Przypomnijmy, że TVN Uwaga wyemitował reportaż o Krzysztofie Igorze Krawczyku w dwóch częściach.

Możemy się z niego dowiedzieć, że mężczyzna żyje w trudnych warunkach.

„Jego życie zmieniło się po wypadku, choć ten wydarzył się przed laty. Dzisiaj Krzysztof Igor Krawczyk ma 47 lat i większość dnia spędza spacerując po łódzkich ulicach i parkach. Żyje na granicy bezdomności - czytamy na Facebooku TVN Uwaga.

W programie mowa jest o jego trudnych relacjach z ojcem, a także nienajlepszych stosunkach z macochą - Ewą Krawczyk.

47-letni Krzysztof Krawczyk junior spędza więc czas na łódzkich ulicach i w łódzkich parkach. Ostatnio też śpiewa na Piotrkowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy