Reklama

Reklama

Żłobki w Łodzi zdrożeją. Radni przegłosowali zmiany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żłobki w Łodzi zdrożeją. Radni przegłosowali zmiany   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy radni podjęli decyzję o podniesieniu opłat za opiekę żłobkową. Miesięczna opłata za pozostawienie dziecka w żłobku wzrośnie z 270 do 390 złotych. Za głosowało 19 radnych, przeciw było 9. 

Reklama

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję o podniesieniu opłat za żłobki. Podwyżka jest duża, bo aż o 120 złotych. Jak tłumaczą radni, zdecydowano się podwyższyć kwotę czesnego w związku z podniesieniem płacy minimalnej. Do tej pory opłata za żłobki stanowiła kwotę 12 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę. Radni przegłosowali, że od 2020 roku odsetek ten będzie wynosił 15 proc. Ta zmiana oraz podniesienie kwoty płacy minimalnej od przyszłego roku dała w rezultacie podwyżkę opłaty za żłobki do 390 złotych.

W uzasadnieniu napisano, że podwyżka była również spowodowana faktem, że w innych dużych miastach opłata za żłobki jest znacznie wyższa niż w Łodzi. W Poznaniu jest to 508 złotych, we Wrocławiu 486 złotych, a w Gdańsku 459 złotych.

Podwyżka ma zasilić budżet Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi kwotą 2,218 mln złotych. W Łodzi działa 30 źłobków miejskich, w większości zlokalizowanych na Bałutach, Górnej i Polesiu. W tej chwili miasto buduje dwie nowe placówki źłobkowe: na Olechowie i w Nowosolnej.

Źródło: Wyborcza Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy