Reklama

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA. Sprawdź, gdzie zamiast pociągu będzie autobus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKP PLK

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA. Sprawdź, gdzie zamiast pociągu będzie autobus - Zdjęcie główne

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA. Sprawdź, gdzie zamiast pociągu będzie autobus | foto PKP PLK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wracają pociągi na ważną linię w województwie łódzkim. Będą natomiast utrudnienia w kierunku Drzewicy i Radomia.

Już od dziś, 5 maja ważne zmiany zostały wprowadzone na trasie kolejowej łączącej Łódź Fabryczną z Drzewicą i Radomiem.  Pociągiem dojedziemy do Tomaszowa Mazowieckiego, a następnie podróżni będą musieli przesiąść się do autobusów zastępczych.

- Od 6 maja br. na odcinek Zgierz – Łowicz Główny powrócą pociągi ŁKA. W związku z tym ulegnie zmianie rozkład jazdy na linii łowickiej.Nastąpią również korekty godzin kursowania wybranych pociągów na odcinkach: Łódź Widzew – Zgierz p. Łódź Marysin oraz Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Kaliską. Od 5 maja do 10 czerwca został wstrzymany ruch pociągów od stacji Tomaszów Mazowiecki do stacji Drzewica i Radom. Jest to spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK w Tomaszowie Mazowieckim oraz na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Dęba Opoczyńska. Zamiast pociągów kursują autobusy komunikacji zastępczej.

- informuje Joanna Osińska, rzeczniczka prasowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Utrudnienia potrwają do 10 czerwca.

Wraca bezpośrednie połączenie z Łodzi do Łowicza

Dobiegają końca utrudnienia związane z budową nowego przystanku kolejowego Zgierz Rudunki. Na swoje stałe trasy powrócą pociągi relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Łowicz Główny. Tym samym zniknie autobusowa komunikacja zastępcza.

Nowy peron w Zgierzu powstanie w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Zegrzanki w Zgierzu, na linii kolejowej łączącej Łódź z Łowiczem. Po zakończeniu prac budowlanych Zgierz zyska kolejny, już czwarty, oprócz stacji Zgierz, przystanek kolejowy.

- Wysokość peronu zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki oraz stojaki dla rowerów. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Peron zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wygodne przesiadki zapewni parking dla samochodów

- informuje Rafał Wilgusiak z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Inwestycja będzie kosztować 3,6 mln złotych, a termin zakończenia prac planowany jest na koniec 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy