Reklama

Reklama

Zmiany w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów. Sprawdź, co możesz załatwić, gdy obsługa bezpośrednia jest wyłączona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiany w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów. Sprawdź, co możesz załatwić, gdy obsługa bezpośrednia jest wyłączona - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź

Reklama

Jakie sprawy można obecnie załatwić?

 • Rejestracja pojazdu fabrycznie nowego zakupionego w salonie sprzedaży na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej może być dokonana po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z oryginalnymi dokumentami.
Wniosek i dokumenty umieszczone w kopercie należy wrzucić do pojemnika umiejscowionego przy drzwiach wejściowych do siedziby Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów. Wydział mieści się przy ul. Smugowej 26a i 30/32 i działa w godzinach: poniedziałek, środa-piątek 8:00-16:00; wtorek 9:00-17:00.

Do wniosku zawierającego numer telefonu należy załączyć oryginały następujących dokumentów:

 • dokument własności pojazdu (faktura VAT);
 • świadectwo zgodności WE  albo świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem
  o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów;
 • potwierdzenie zapłaty akcyzy w przypadku pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej.
 • dokument potwierdzający spełnienie formalności celnych lub informacja o dacie
  i numerze dokumentu oraz nazwie organu, który dokonał odprawy celnej. Wystarczy, że takie informacje znajdą się na fakturze sprzedaży, dokonanej przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami;
 • kartę pojazdu (karty pojazdu nie posiadają motorowery, przyczepy, naczepy);
 • upoważnienie w formie pisemnej w przypadku działania przez pełnomocnika,
 • dokument potwierdzający uiszczenie opłaty skarbowej za udzielone pełnomocnictwo  w kwocie 17 zł. na rachunek nr 08 1560 0013 2025 0305 5133 0016,
 • dokument potwierdzający uiszczenie opłaty za dokumenty komunikacyjne na rachunek nr 25 1560 0013 2030 5507 4000 0157 zawierający imię i nazwisko/nazwę firmy właściciela oraz nr VIN pojazdu.
Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów informuje, że wnioski nie będą rozpatrywane w dniu ich złożenia. Szacowany czas na ich rozpatrzenie to około 4 dni roboczych. Gdy wniosek zostanie rozpatrzony, wnioskodawca otrzyma telefon od pracownika Wydziału z terminem daty i godziny odbioru dokumentów.

 • Rejestracja pojazdu używanego
Obowiązek rejestracji pojazdów używanych na terenie Polski nie został zniesiony. Kara administracyjna nie dotyczy nie przerejestrowania auta tylko nie zgłoszenia jego nabycia. Obowiązek zgłoszenia można bardzo szybko wypełnić – na stronie ePUAP lub pocztą do siedziby Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów UMŁ. Wnioskodawca nie musi kontaktować się z urzędem, przerejestrowanie pojazdu może nastąpić w późniejszym terminie.

 • Prawa jazdy
Możliwość bezpośredniej obsługi klientów w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów jest zawieszona.

Z uwagi na stan epidemiczny, będą rozpatrywane jedynie sprawy kierowców instytucji i służb walczących z epidemią. Dotyczy to zwłaszcza wniosków o wydanie zezwolenia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi, o potwierdzenie zawodowych uprawnień do kierowania pojazdami o wymianę prawa jazdy z powodu upływu ważności, wydanie wtórnika prawa jazdy, kierowców pojazdów sanitarnych, transportu zbiorowego, kierowców Pogotowia, Straży Miejskiej, MPK.

Kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy umieścić w kopercie i wrzucić do pojemnika umiejscowionego przy drzwiach wejściowych do siedziby Wydziału w godzinach jego funkcjonowania. Możliwy jest też kontakt telefoniczny: 42 638 50 19.

O możliwości odbioru wydanych dokumentów kierowcy zostaną poinformowani telefonicznie przez pracownika Oddziału Praw Jazdy, który wyznaczy konkretny termin i godzinę odbioru. Odbiór nastąpi po okazaniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu, oryginałów załączonych do wniosku załączników oraz zwrocie dokumentu podlegającego wymianie. Przewidywany czas na rozpatrzenie wniosków to 4 dni robocze.

W przypadku pilnych spraw związanych z prawem jazdy łodzianie mają możliwość kontaktu z Wydziałem za pośrednictwem poczty elektronicznej: pjr@uml.lodz.pl lub telefonicznie: 42 638 50 19.

Żródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy