Reklama

Reklama

Zmiany zasad rekrutacji na łódzkich uczelniach – pandemia zmusiła władze do podjęcia niecodziennych kroków.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmiany zasad rekrutacji na łódzkich uczelniach – pandemia zmusiła władze do podjęcia niecodziennych kroków. - Zdjęcie główne

Zmiany zasad rekrutacji na łódzkich uczelniach – pandemia zmusiła władze do podjęcia niecodziennych kroków. (fot. Agata Gwizdała)| Wiadomości łódzkie| Łódź| TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Filmówka zmuszona do zmiany formuły przyjęć kandydatów studia aktorskie. Jak radzą sobie z rekrutacją inne łódzkie uczelnie?

Reklama

Zadania egzaminacyjne przed komisją takie jak śpiew czy recytacja zostaną zastąpione nagraniami kandydatów i zdalnymi przesłuchaniami – tak w tym roku Szkoła Filmowa w Łodzi przeprowadzi egzaminy wstępne na wydział aktorski. Pierwsze dwa etapy, czyli aktorskie portfolio, zamieszczone w serwisie YouTube oraz rozmowa z kandydatami odbędą się internetowo. Dopiero w trzecim etapie przyszli aktorzy odwiedzą mury Szkoły Filmowej.

!reklama!

Także Akademia Muzyczna w Łodzi postawiła na zdalną rekrutację. Kandydaci na studia wszystkich kierunków – zarówno tych teoretycznych, jak i na wydziały instrumentalne, w tym roku podeszli do egzaminów zdalnych. Choć początkowo wizja internetowego śpiewu, pisania dyktand i gry wydawała się trudna do zrealizowania, uczelnia i kandydaci poradzili sobie z tym niecodziennym zadaniem.

Ze względu na sposób przyjmowania nowych studentów, Politechnika Łódzka nie musiała przeformułowywać swojego procesu rekrutacyjnego w taki sposób, jak zrobiły to wspomniane uczelnie artystyczne z naszego miasta. Władze Politechniki pod koniec lipca ogłosiły nowy, obowiązujący od przyszłego semestru regulamin uczestnictwa w zajęciach realizowanych na terenie PŁ. Dowiadujemy się z niego, że od przyszłego semestru studenci i wykładowcy będą przebywać w salach z obowiązkiem zakrycia nosa i ust, wyjątkiem sytuacje, w których odległość między osobami będzie większa niż półtora metra.

Łódzkie uczelnie nie wydały jeszcze oficjalnych decyzji co do formuły przeprowadzania zajęć w zbliżającym się roku akademickim. Pierwszą publiczną uczelnią w kraju, która zdecydowała się na radykalny krok całkowitego przejścia na nauczanie zdalne, jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

źródło: Biuro promocji Akademii Muzycznej w Łodzi, Dziennik Łódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy