Reklama

Reklama

Zmywarki made in Łódź? Dziś ruszyła produkcja w nowej fabryce BSH

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmywarki made in Łódź? Dziś ruszyła produkcja w nowej fabryce BSH - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego uroczyście zainaugurowała w Łodzi uruchomienie produkcji w nowej fabryce zmywarek. Jest to jeden z największych obiektów produkujących sprzęt AGD w Europie, w którym powstawać ma 3 miliony urządzeń rocznie.

Reklama

Uruchomiona dziś fabryka zmywarek jest najnowocześniejszą w Polsce i jedną z największych Grupy BSH na świecie.

-Zakład został zaprojektowany z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych, ekologicznych oraz przemysłowych. Zintegrowana cyfrowo produkcja pozwala na osiąganie bardzo wysokich mocy produkcyjnych, a sama fabryka gotowa jest na wyzwania z zakresu Industry 4.0, coraz mocniej rozwijającego się na polskim podwórku – wyjaśnia Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH w Polsce.

-Budowa fabryki BSH w Łodzi w zaledwie dziewięć miesięcy była prawdziwym testem możliwości . W budynku wdrożyliśmy całą gamę rozwiązań dla Przemysłu 4.0 m.in. integrując zasoby ludzkie oraz sterowane cyfrowo maszyny z Internetem i technologiami informacyjnymi. Ponadto obiekt połączony został z Centrum Logistycznym BSH znajdującym się w pobliżu. W tym celu stworzyliśmy dwa zadaszone i obudowane łączniki, które znacznie usprawnią przepływ towarów miedzy budynkami. – mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe, deweloper inwestycji.

W fabryce przy ul. Jędrzejowskiej zatrudnienie znajdzie docelowo 1500 osób, ponieważ nowoczesny charakter zakładu oraz zwiększone moce produkcyjne wymagają również zwiększenia załogi. Z taśm produkcyjnych fabryki zjeżdżać będą między innymi zmywarki o szerokości 45 cm, produkowane w Polsce po raz pierwszy. Budynek zaprojektowany został z uwzględnieniem rozwiązań ekologicznych. System chłodzenia maszyn oraz klimatyzacji cechuje się wysoką efektywnością energetyczną. Zakład wykorzystywać będzie także gromadzoną przez specjalne urządzenia wodę deszczową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy