Reklama

Reklama

Znacznie więcej studentów zagranicznych w Łodzi! Sprawdź, które uczelnie i kierunki są najpopularniejsze wśród obcokrajowców [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znacznie więcej studentów zagranicznych w Łodzi! Sprawdź, które uczelnie i kierunki są najpopularniejsze wśród obcokrajowców [LISTA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Politechnika Łódzka jest gospodarzem największej krajowej konferencji dotyczącej zagranicznych studentów w Polsce, która właśnie odbywa się w Łodzi. „Study in Poland – Studenci zagraniczni w Polsce 2020” to wydarzenie mające na celu namysł nad przyszłością i nad kierunkami umiędzynarodowienia uczelni w kraju.

Reklama

- Łódź odgrywa szczególną rolę w tym umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego, tutaj były uruchomione pierwsze studia IFE na początku lat 90., tutaj pierwsze studia po angielsku, po francusku - do tej pory znakomicie rozwijające są na kilku kierunkach. Ale tutaj też w roku 2007, gdy otwierano nowy budynek IFE zorganizowaliśmy pierwszą konferencję taką ogólnopolską strategiczną (...) i wracamy do Łodzi, dlatego że chcemy się natchnąć, a ten gmach pokazuje, że uczelnia może się świetnie rozwijać - Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”

Umiędzynarodowienie w Polsce

Polecamy: Łódzkie licea wysoko w ogólnopolskim rankingu! Sprawdź, które szkoły średnie są najlepsze
Już blisko 85 tysięcy zagranicznych uczniów studiuje w naszym kraju. Od 2004 roku notuje się gwałtowny wzrost wraz ze stałymi przyrostami studentów z Ukrainy i Białorusi. Obecnie najwięcej zagranicznych studentów jest w Warszawie, następnie w Krakowie z uwagi na tradycję i w Lublinie, któremu najbliżej do wschodniej granicy. Województwo łódzkie także staje się znacznie bardziej popularne przy wyborze uczelni dla zagranicznych studentów. Statystycznie najwięcej zagranicznych uczniów w Polsce pochodzi z Ukrainy, Białrusi, Indii i Hiszpanii.

- Okres studiów to najpiękniejszy okres w życiu każdego człowieka. Doceniamy to wtedy, jak już się troszeczkę zestarzejemy i myślę, że każdy z nas, przynajmniej w moim wieku najczęściej wraca pamięcią do tych czasów. Umiędzynarodowienie naszych uczelni to przede wszystkim fantastyczny sposób do poznania z innego punktu widzenia nauki. Przyjaźnie, które są zawiązywane w tym czasie, kiedy młodzi ludzie przyjeżdżają i odwiedzają nasz kraj tudzież kiedy nasi młodzi studenci wyjeżdżają to są przyjaźnie, które funkcjonują przez całe życie. Te osoby stają się najlepszymi ambasadorami naszego kraju. Bardzo się cieszymy, jeśli możemy widzieć na naszych ulicach olbrzymie rzesze młodych, roześmianych ludzi, którzy uczą nas przede wszystkim jednego - że wszyscy żyjący na tym świecie potrafimy porozumieć się, wspólnie rozmawiać, uczyć się tolerancji i wyrozumiałości - patrzeć bardziej otwarcie na nasz świat - wspomina Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Lista najpopularniejszych uczelni i kierunków wśród obcokrajowców:

Najczęściej wybierane uczelnie:

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Jagielloński w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Uniwersytet Łódzki znalazł się na 9. miejscu.

Najpopularniejsze kierunki:

 • Zarządzanie
 • Kierunki lekarskie
 • Informatyka
 • Turystyka i rekreacja
 • Ekonomia
 • Stosunki międzynarodowe
 • Logistyka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy