Reklama

Reklama

Znakomity czas na znalezienie pracy w Łodzi i regionie. Ofert ciągle przybywa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Znakomity czas na znalezienie pracy w Łodzi i regionie. Ofert ciągle przybywa  - Zdjęcie główne

Pracy w Łodzi nie brakuje | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych i produkcyjnych jest obecnie zauważalne w całym kraju. Nie inaczej sytuacja kształtuje się w Łodzi i regionie. W jakich branżach można liczyć na stabilne zatrudnienie? Których fachowców brakuje na rynku?

Reklama

Pracownicy w Łodzi i województwie poszukiwani

W województwie łódzkim najbardziej poszukiwani są pracownicy produkcyjni, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych – ofert pracy w tej branży jest obecnie o 70 proc. więcej niż rok temu! W wielu powiatach brakuje też fachowców remontowo-budowlanych, a zainteresowani podjęciem nowej pracy mieszkańcy naszego regionu mogą wybierać z blisko 10 tys. ofert kierowanych do pracowników fizycznych.

W naszym województwie najbardziej poszukiwanymi obecnie fachowcami (pośród zawodów fizycznych) są pracownicy produkcyjni. W serwisie OLX Praca w lipcu tego roku co czwarta oferta kierowana do pracowników fizycznych dotyczyła tego zawodu. 

W województwie łódzkim brakuje także pracowników z sektora transport i spedycja, szczególnie kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. (ponad 2,2 tys. ofert). Na trzecim miejscu wśród deficytowych zawodów znaleźli się natomiast pracownicy remontowo-budowlani.

Benefity nie tylko dla pracowników biurowych

Jak podaje OLX, ponad 39 proc. ankietowanych wskazało też, że pracownicy fizyczni i produkcyjni nie mogą liczyć na atrakcyjne benefity. A jak jest w praktyce? Czy potrzeba zatrudnienia idzie w parze z dobrymi warunkami oferowanymi przez pracodawców?

Okazuje się, że tak, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Analiza ofert kierowanych do pracowników fizycznych i produkcyjnych pokazuje, że coraz częściej na benefity mogą liczyć nie tylko pracownicy biurowi, ale także kurierzy, magazynierzy, kasjerzy czy pracownicy produkcyjni. 

Szkolenia zapewniane są m.in. osobom z sektora handlowego, pracującym w sprzedaży i obsłudze klienta. Prywatną opieką medyczną i pakietami sportowymi pracodawcy z kolei próbują zachęcić do aplikowania pracowników magazynowych, a premie miesięczne przewidziane są m.in. dla kasjerów i pracowników sklepów.

Deficyt kierowców w większości powiatów województwa łódzkiego

Choć pracodawcy oferują coraz więcej w kluczowych dla rynku kategoriach, deficyt pracowników fizycznych dotyczy znacznej części województwa łódzkiego. Jak wskazują dane zebrane przez Barometr Zawodów, bardzo duże luki kadrowe wśród pracowników produkcyjnych odnotowano w Łodzi. Obecna sytuacja związana jest z dużą rotacją i brakiem zainteresowania łodzian podjęciem tego rodzaju pracy. Wolne wakaty uzupełniane są więc pracownikami ze Wschodu. 

Statystyki podane przez Barometr Zawodów pokazują też, że w 76 proc. powiatów naszego województwa brakuje kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Duża liczba wolnych wakatów może być spowodowana wymogiem posiadania odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdów i doświadczeniem w tym obszarze. Osoby mające jednak oczekiwane przez pracodawców kwalifikacje i gotowe do podjęcia pracy poza miejscem zamieszkania, bez trudu powinny znaleźć zatrudnienie.

Duży deficyt cieśli i stolarzy zauważalny jest natomiast w powiatach: kutnowskim, łęczyckim, poddębickim, zgierskim, pabianickim i w Łodzi. W większości tych obszarów kadra starzeje się, a młodych chętnych do podjęcia fachu jest niewielu. W Łodzi widoczny jest także bardzo duży deficyt robotników budowlanych.

Łodzianie, to dobry czas na znalezienie pracy 

Rok 2021 stał się dobrym czasem na poszukiwanie nowej pracy w deficytowych obecnie zawodach: kierowcy, pracownika produkcyjnego, magazyniera, kasjera czy kuriera. 

Dane zebrane przez OLX Praca oraz Barometr Zawodów pokazują, że zapotrzebowanie na pracowników fizycznych coraz częściej oznacza ich docenienie. Pracodawcy, chcąc wypełnić luki kadrowe, oferują atrakcyjniejsze niż dotychczas warunki pracy, zapewniając najbardziej pożądanym pracownikom m.in. atrakcyjne benefity. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy