Reklama

Reklama

Zobacz interesującą wystawę w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zobacz interesującą wystawę w Palmiarni Ogrodu Botanicznego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wziąż jeszcze można zobaczyć interesującą wystawę w Palmiarni Ogrodu Botanicznego.

Reklama

Wystawa muszli morskich

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza serdecznie do Palmiarni, gdzie od 2 lipca do 31 sierpnia 2019 r. czynna jest  „Wystawa muszli morskich”.

W szklanych gablotach w pawilonie wejściowym Palmiarni  prezentowanych jest około 250 muszli z 90 gatunków morskich mięczaków. Na wystawie zobaczyć można m.in. przedstawicieli rodzajów: Cypraea, Conus, Lambis, Murex, Strombus,  Bursa, Melo, Mitra.
Warto zwrócić uwage na muszlę największego ślimaka morskiego na świecie Syrinx aruanus, która należy do tzw. muszli gigantów. Największa, została znaleziona w 1979 r. w Australii. Muszla tego gatunku miała ponad 77cm długości, zaś ta eksponowana w Palmiarni ma mniej, bo około 55 cm długości, ale to także spory okaz. Przedstawiciele prezentowanych gatunków występują naturalnie w morzach Filipin, Australii, Tajwanu i Brazylii.
Prezentowana ekspozycja jest  częścią prywatnych zbiorów jednego z pracowników Palmiarni Ogrodu Botanicznego. Ekspozycję uzupełniają 2 plansze przedstawiające budowę muszli mięczaków.


Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy